Foto

Výbuch a požár varny pervitinu

Požár za milion a půl způsobila varna - s ohněm v noci bojovalo pět jednotek hasičů

úterý 9. dubna 12:48 , aktualizace 15:57

Drogy Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Ráno jsme psali o požáru, ke kterému došlo včera těsně před osmou hodinou večer v podkroví rodinného domu ve Velkém Rybníku, předměstí Horažďovic. To, co jsme se ráno pouze domnívali, se během dne potvrdilo a již můžeme potvrdit, že prvotní výbuch a následný požár vznikl při výrobě drog, konkrétně pervitinu.
     Policie na místě zajistila ohněm zničenou varnu i podezřelého sedmapadesátiletého muže z Klatov, který se již k výrobě pervitinu přiznal. Muž mimo jiné uvedl, že ve varně nechal zapnutý vařič a následně došlo k explozi chemikálií, při které naštěstí nikdo, mimo tohoto muže, nebyl zraněn.
     V dopoledních hodinách policisté i hasiči pokračovali v šetření vzniku a příčiny požáru, kdy byli přivoláni i další odborníci.
     Dům skoro celý prakticky zničen, střecha shořela a dokonce jsou staticky poškozeny i stěny. 
     "Na místo vyjela jedna profesionální a čtyři dobrovolné jednotky hasičů, k hašení byly nasazeny tři vodní proudy. Hasiči z objektu vynesli tři 10kg propan butanové lahve a jednu 2kg. Škoda byla vyčíslena na 1,5 milionu korun. Příčina je v šetření," uvedl tiskový mluvčí hasičů.
     "Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů obecné ohrožení z nedbalosti a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Případ dále prověřujeme," doplnila tisková mluvčí policie.

Foto: HZS, PČR
Úvodní foto ilustrační


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.