Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Výbuch rozmetal budovu a pod troskami zůstala zaklíněná žena

Na místě exploze zasahovalo pět jednotek hasičů a povolán byl i vrtulník

15. prosince 2023 09:18 , aktualizace 09:52

Hasiči Policie Záchranáři


     Všechny záchranné složky vyjížděly včera odpoledne do obce Křižovatka na Chebsku, kde došlo k silné explozi a následnému zřícení garáže i přístavku za ní. Trosky budovy bohužel částečně zavalily ženu, která pod nimi zůstala zaklíněna.

     Výbuch byl tak silný, že nejenže přístavek doslova rozmetal na kusy, ale poškozeny byly i okolní domy. 

       Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z pěti jednotek. Hasiči ženu vyprostili, a protože lékař záchranné služby rozhodl o leteckém transportu do nemocnice, zajistili také prostor pro přistání vrtulníku. Následně byla žena transportována do Fakultní nemocnice Plzeň.

      Podle tiskového mluvčího policie si zde před výbuchem starší žena ohřívala jídlo na sporáku napojeném na propanbutanovou láhev. 
     "Z tlakové lahve unikal do prostoru garáže propan-butan a po následné iniciaci došlo k explozi nahromaděného plynu," popsal nám mluvčí hasičů.

     Hasiči provedli průzkum trosek, zda se uvnitř nenachází ještě někdo další, a prostor uzavřeli. "Přivolaný statik zakázal vstup do poškozeného objektu garáže a nařídil odstranění zbytku zasaženého objektu. Přesná příčina výbuchu je v šetření, odhadnutá škoda je půl milionu korun," doplnil ještě mluvčí hasičů.

     Případem se samozřejmě zabývají i policisté. "U ženy narozené v roce 1956 byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem, ve spolupráci s hasiči nyní šetříme příčinu výbuchu," uvedl na závěr mluvčí policie.

Foto HZS

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.