Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Vyděrač vyhrožuje střelbou na univerzitách

Policie po celé republice přijímá opatření k zajištění bezpečnosti, varovaní se týká i Západočeské university v Plzni

Autor: Karel Aleš pondělí 11. března 11:17 , aktualizace 16:35

Policie

Partner článku – Alfa Tactical


     Anonymní výhrůžkou, ve které zatím neznámý pachatel v případě nesplnění podmínek vyhrožuje střelbou v budovách univerzit v celé České republice, se od dnešního rána zabývají policisté. Podle dosavadních informací měla výhrůžka přijít emailem na šest vysokých škol a pachatel v ní požaduje výkupné.

     "Po oznámení o potenciální hrozbě směřující k několika univerzitám, ve které anonym vyhrožuje střelbou, jsme ihned začali činit kroky k zajištění bezpečnosti všech možných dotčených objektů," uvedli policisté na sociální síti X.

     "V dopoledních hodinách jsme obdrželi tuto informaci. Okamžitě byly k dotčeným objektům univerzit v Plzni vyslány policejní hlídky a události věnujeme maximální pozornost," doplnila nám tisková mluvčí policie.

     Policie samozřejmě nemůže podobné hrozby podceňovat, zvláště po tragické prosincové události na Filozofické fakultě v Praze. Krom zmíněných bezpečnostních opatření tak bylo samozřejmě zahájeno i intenzivní pátrání po autorovi výhrůžky.

     "Výhrůžka nesměřuje k dnešnímu dni, nyní komunikujeme se všemi dotčenými univerzitami a následně budou nastavena bezpečnostní opatření a to i na základě vyhodnocení všech rizik. Kriminalisté na případu pracují a pátrají po pisateli.
      V souvislosti s touto vyhrůžkou jsme na území města Plzně, kde se nachází několik objektů dvou univerzit, a to Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, přijali adekvátní bezpečnostní opatření. Nejenom že dohlížíme na dotčené objekty univerzit, ke kterým byly ihned vyslány policejní hlídky, ale také jsme, od okamžiku obdržení této informace, v úzkém kontaktu s vedením vysokých škol,"
doplnili informace před malou chviličkou policisté.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.