Vyhrožoval muži, pak podpálil svůj vlastní dům a nyní je obviněn z nedovoleného ozbrojování

Policisté uzavřeli řádně spletitý případ a obvinili osmačtyřicetiletého muže

11. března 2018 23:11 , aktualizace 23:14

Hasiči

Partner článku – Prestol Holding

     Policisté uzavřeli řádně spletitý případ a obvinili osmačtyřicetiletého muže z Chebska z nedovoleného ozbrojování.

     Vše se začalo odehrávat na Chebsku již v září loňského roku, kdy tento muž přijel vozidlem k domu bývalého manžela své přítelkyně, kterému měl vyhrožovat, že pokud bude jeho partnerku otravovat, neuvidí své děti. Přitom měl mít u sebe v pouzdře legálně drženou střelnou zbraň, kterou však po dobu hádky z pouzdra nevytáhl. Bývalý manžel si ale přesto zbraně všiml, zalekl se a vše oznámil policii.

     Po této hádce odjel tento řádně naštvaný osmačtyřicetiletý muž do domu, který je v jeho výhradním vlastnictví, a zde měl za pomoci benzínu iniciovat požár. Vlivem požáru došlo uvnitř domu k explozi, po které muž z místa utekl. Požár pak museli uhasit obyvatelé sousedních domů a přivolaní hasiči.

      Oba případy samozřejmě začali okamžitě prověřovat kriminalisté, konkrétně zda výhrůžkami bývalému manželovi nedošlo k přečinu Nebezpečné vyhrožování a zapálením domu pak ke zločinu Obecné ohrožení. Sice se ukázalo, že ani u jednoho z těchto skutků nedošlo ke  spáchání trestného činu, ale kriminalisté během vyšetřování odhalili něco jiného. "Kriminalisté zjistili, že se zmíněný muž měl dopustit přečinu Nedovolené ozbrojování. Bez povolení si měl opatřit a přechovávat další střelnou zbraň a ve větším množství i střelivo. Mělo se jednat o jednu palnou krátkou kulovou samonabíjecí pistoli, téměř 150 různých nábojů a několik výbušek a třecích zapalovačů. Všechny tyto věci muž policii vydal," uvedl mluvčí policie.

     Osmačtyřicetiletý muž z Chebska je tedy obviněn ze spáchání přečinu Nedovolené ozbrojování, kdy mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Vyhrožování bývalému partnerovi své přítelkyně pak bude řešit místně příslušný správní orgán pro podezření ze spáchání přestupku. Skutek týkající se založení požáru byl pak odevzdán Hasičskému záchrannému sboru Karlovarského kraje.

Foto: Ilustrační

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost