Foto Video

Ozbrojený muž vyhrožoval prodavačkám, pak napadl policistu

Opilý muž skončil na zemi v poutech, byl "ozbrojen" airsoftovou pistolí

2. února 2020 20:56 , aktualizace 22:09

Alkohol Napadení Záchytka Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

Velice nepříjemný večer dnes prožili zákazníci i prodavačky v prodejně Pepco na Gerské třídě v Plzni.


     Před sedmou hodinou večer vznikl u pokladny konflikt, při kterém jeden z trojice opilých mužů začal vulgárně nadávat a vyhrožovat prodavačkám.
     "Nevím přesně kvůli čemu se začali hádat, něco s účtenkou se řešilo. Ten nejopilejší, asi dvoumetrovej chlap tam prodavačkám nadával a urážel je. Dva kluci, co tam byli s ním, ho tahali pryč, ať jde a neřeší to, ale on začal vyhrožovat, že je rozseká. Ti kluci mu říkali, že to jsou ženský, ať je nechá.
      Pak se nějak vypotácel ven a cestou ještě upadl na zem. Pak ale se slzami v očích přiběhla jedna z těch prodavaček s tím, že byl ten chlap ozbrojený,"
popsal nám přímý svědek začátku konfliktu, který byl v prodejně nakupovat se ženou a dětmi. "Měli jsme tam děti a bylo tam i asi šestileté dítě jedné z prodavaček. Když jsme odcházeli, všimli jsme si, že ta trojice čeká před obchodem a ten agresivní má pistoli," doplnil svědek.

     Prodavačky se zcela pochopitelně bály z obchodu odejít, i když bylo již po zavírací době a tak na pomoc přivolaly policii.
     Na místo v krátké době dorazilo několik hlídek policistů i strážníků, kteří začali situaci řešit, ani v jejich případě však opilec vulgaritami a výhrůžkami nešetřil. "Nejdřív tam na policisty řval a zkoušel do nich strkat, ale snažili se to vyřešit v klidu a domluvou, několikrát ho vyzvali, aby toho nechal a uklidnil se. On se ale vztekal čím dál víc, a když vyrazil pěstmi proti obličeji jednoho z policistů, složili ho na zem a spoutali," řekl nám na místě další svědek.
     Pistole pak byla podle informací z místa objevena u jednoho z mužových kamarádů a podle tiskové mluvčí policie se jednalo o airsoftovou zbraň. Policisté zbraň zajistili a zadrženého agresora, který nadýchal přes dvě promile alkoholu transportovali na záchytku. Na policejní stanici k dalším úkonům putoval i jeho kamarád narozený v roce 2000, který mu chtěl zbraň u sebe schovat. Ten nadýchal 1,58 promile alkoholu.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…