Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Vyhrožoval zabitím ženy i střelbou do dalších lidí

Dvaačtyřicetiletý muž byl zadržen a ve zkráceném řízení postaven před soud

čtvrtek 11. ledna 13:24 , aktualizace 13:50

Zadržení pachatele


     Tento týden jsme informovali o dvou případech vyhrožování napodobením tragické události na Filozofické fakultě v Praze a nyní přinášíme informace o dalším podobném případu, tentokrát z Klatovska.

     "Dle dosud zjištěných skutečností podezřelý dvaačtyřicetiletý muž z Klatovska telefonicky kontaktoval v pondělí 8. ledna svoji bývalou družku, které vyhrožoval zabitím. Dále uvedl, že by mohl spáchat obdobný čin, ke kterému nedávno došlo na Filozofické fakultě v Praze," popsala nám jednání muže mluvčí policie.

      Žena okamžitě kontaktovala policisty, kteří začali po muži ihned pátrat. "Díky operativní činnosti a spolupráci několika policejních složek se podařilo dvaačtyřicetiletého muže, který mohl mít podle prvotních informací u sebe zbraň, zanedlouho vypátrat a zadržet nedaleko obce Sušice. Obava že by mohl být ozbrojený se naštěstí nepotvrdila," doplnila dále mluvčí policie.  

     Hned v úterý kriminalisté muži sdělili v režimu zrychleného zkráceného přípravného řízení podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování a do osmačtyřiceti hodin byl muž postaven před soud.


O předchozích podobných případech, kdy vystřílením školy vyhrožovali velmi mladí muži, jsme informovali v článku:

"Vystřílím vás všechny...," tentokrát vyhrožoval osmnáctiletý a dokonce i šestnáctiletý mladík

     Již jsme informovali o tom, že policie po celé republice řeší desítky případů schvalování střelby na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze nebo výhrůžky jejím napodobením. Ke dvěma takovým případům došlo i v minulém týdnu a dopustili se jich velmi mladí muži.

K prvnímu případu došlo ve čtvrtek 4. ledna
     "Teprve osmnáctiletý mladík měl napsat do skupiny na jedné z komunikačních sítí, která byla určena k organizaci maturitního plesu, že chce vrátit finanční prostředky, jelikož se plesu nakonec nezúčastní.
     Bylo mu slíbeno, že peníze mu budou vráceny po plese, ovšem mladík se jejich vrácení dožadoval okamžitě. Následně po další konverzaci do skupiny napsal, že pokud mu finanční prostředky nebudou ihned vráceny, tak se bude opakovat situace z pražské univerzity. Svou výhružku navíc umocnil tím, že ke zprávě dopsal, že si dokáže obstarat zbraně, ale také plastickou trhavinu,"
 popsal nám mluvčí policie.

     "Ve spolužácích a učitelích tak mladík vyvolal důvodnou obavu o život a zdraví. Kriminalisté se případem začali okamžitě zabývat a následně mladíka zadrželi. Po několika hodinách byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování," dokončil mluvčí.

Jen o den později došlo k podobnému případu na škole v Karlových Varech
    "Teprve šestnáctiletý mladík měl v pátek 5. ledna poslat ze své e-mailové adresy prostřednictvím aplikace školy v Karlových Varech, kterou jako student navštěvuje, výhružnou zprávu. V té měl vyhrožovat, že pokud dostane špatnou známku, tak přijde a všechny „do jednoho vystřílí“," uvedl mluvčí policie k tomuto případu.
     Kriminalisté se případem začali okamžitě zabývat a následně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování.

Foto ilustrační

Pubec.cz

Hlavní činností firmy je zprostředkování prodeje, koupě, pronájmu a nájmu všech typů rezidenčních nemovitostí určených k bydlení nebo k rekreaci, ale též nemovitostí pro komerčním využití jako jsou výrobní areály, skladové haly, administrativní budovy a jiné.