Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Vyjádření záchranné služby k silvestrovským oslavám

Ani letos si záchranáři klidné oslavy příchodu nového roku neužili

1. ledna 2022 11:20 , aktualizace pondělí 3. ledna 08:19

Záchranáři

Pozemní záchranáři

     K drobným potyčkám, zejména před plzeňskými ubytovnami, docházelo už v podvečer 31. prosince. Od dvaadvacáté hodiny do sedmi ráno pak vyjížděly sanitky ZZS PK zhruba devadesátkrát, z toho padesát výjezdů se odehrálo po půlnoci.
     Událo se 27 úrazů a napadení spojených se silvestrovským veselím, z nichž nejzávažnější byl pád pětatřicetileté ženy z výšky v Domažlicích.
     Na Tachovsku pak došlo k popálení muže od petardy v oblasti obličeje a pacient musel být transportován na popáleninové centrum v Praze na Vinohradech.
     K potyčkám, zejména mezi mladými lidmi, pak po celou noc docházelo na nejrůznějších místech kraje - v Plzni, Klatovech, Rokycanech nebo ve Kdyni.
     Přímo v centru Plzně po druhé hodině ranní došlo bohužel k smrtelné dopravní nehodě podrobnosti této nehody zde
     Dozvuky silvestrovských oslav probíhaly ještě ráno. Zatímco v Horažďovicích a Starém Plzenci se odehrály další potyčky, někteří se na Nový rok vrhli do práce ne úplně šťastným způsobem. Hned těsně po páté hodině spadla žena r.1998 v Horšovském Týně ze žebříku, další muž se lehce zranil v Kašperských Horách motorovou pilou.

Opatrujte se a dávejte na své zdraví v novém roce 2022 pozor!

                                     Za záchrannou službu zpracoval Vítězslav Sladký

Letečtí záchranáři

     Letecká záchranná služba tuto noc vzlétala čtyřikrát. Dva vzlety byly před půlnocí, jednalo se o let do Stříbra kolem sedmé večer ke kolapsu muže ve vlaku a poté po deváté hodině letěli záchranáři do Klatov, kde je naléhavě potřebovala žena ve velmi vážném stavu.
     Patnáct minut po půlnoci letěl vrtulník do Olšových Vrat k pádu pětileté holčičky ze čtyři metry vysoké terasy rodinného domu a před třetí hodinou museli letět do Domažlic opět k pádu, tentokrát ženy ze schodů.


 


Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.