Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Stará nebo poškozená baterie mobilu či tabletu může ohrozit i Vás

Výměnou baterie můžete zvýšit bezpečnost i výkon zařízení - Express servis nyní nabízí až 50% slevy

pondělí 20. listopadu 19:08 , aktualizace 19:13

Partner článku – Express servis


      Podle statistik hasiči ročně vyjíždějí k tisícům případů požárů v domácnostech a stále častěji jsou příčinou těchto požárů, jejichž následkem jsou vysoké materiální škody a často i zranění osob či ztráty na životech, baterie elektrických zařízení.

      Ačkoli se výrobci snaží do přístrojů zabudovat bezpečnostní a ochranné prvky, které mají riziko požáru co nejvíce omezit, jsou například mobilní telefony a notebooky stále zdrojem určitého rizika. Jejich nejčastěji lithiové baterie jsou vyrobeny s vysokým výkonem, jejich komponenty jsou ale navrženy tak, aby byly co nejlehčí, což omezuje tloušťku přepážek mezi buňkami i vnějšího krytu. Stěny a ochranné povlaky uvnitř baterií jsou proto poměrně křehké, takže mohou být snadno poškozeny a následně dojde ke zkratu uvnitř baterie, který může vznítit vysoce reaktivní lithium.

     Hlavním důvodem ke vzplanutí či výbuchu je přítomnost vzduchu. Jakmile se do baterie dostane vzduch, nastává velmi rychlá reakce. Při zahoření může dojít k výbuchu akumulátoru a vymrštění jeho horkých částí do okolí, přičemž hrozí nebezpečí zasažení a popálení osob i iniciace požáru hořlavých látek v okolí. Zahoření baterie tak může být zdrojem rozsáhlého požáru.

     Podle hasičů je nejčastější příčinou takového požáru vystavení baterie vysokým teplotám, mechanickému poškození nebo nevhodnému nabíjení, nezanedbatelným faktorem ale je i stáří baterie. 

     Lithiové baterie jsou konstruovány na určitý počet nabíjecích cyklů a po jeho překročení baterie degraduje, dochází k výraznému snížení jejich kapacity a samozřejmě i opotřebování vnitřních ochranných prvků. Jedním z možných řešení je pak nákup nového přístroje, levnějším a ekologičtějším řešením pak může být výměna samotné baterie. V dnešní době je již u mnoha přístrojů v podstatě nemožná výměna baterie svépomocí a ke slovu zde přicházejí odborné firmy.

     Jednou z nich je například náš partner Express servis a Jan Chlebuš z této firmy nám vysvětlil, že bezpečnost není jedinou výhodou výměny starší baterie za novou. “Výměna baterie ve vašem telefonu a notebooku může být klíčovým krokem ke zlepšení jejich nejen jejich bezpečnosti, ale i výkonu a prodloužení jejich životnosti,” uvedl nám a pokračoval: "Výměnou baterie místo nákupu nového zařízení také přispíváte k udržitelnosti životního prostředí a omezení elektronického odpadu. V naší firmě proto právě nyní nabízíme slevu 50% na výměnu baterie v telefonu a 25% na výměnu baterie v notebooku."

Jaké jsou tedy výhody nové baterie?

Delší výdrž 
      Staré baterie postupem času ztrácí svou kapacitu, což zkracuje intervaly nutného nabíjení a se zvětšujícím se počtem nabíjecích cyklů dále baterii poškozuje. S novou baterií však váš telefon či tablet může fungovat jako nový.

Větší výkon
     Nová baterie může také zlepšit celkový výkon vašeho zařízení. Kvalitní baterie dodává stabilní proud, což může zrychlit spouštění aplikací a lépe pracovat s optimalizací softwaru. Vývojáři totiž často vydávají aktualizace, které jsou navrženy pro novější baterie. Starší baterie pak nemusí tyto aktualizace efektivně zpracovávat, což může vést k pomalému chodu systému. S novou baterií můžete plně využít nové funkce a vylepšení.

Prevence přehřívání
     Staré baterie mají tendenci se při náročnějších úkolech přehřívat. Nová baterie může snížit riziko přehřívání, což zlepšuje celkovou bezpečnost i životnost vašeho zařízení.

Ochrana dat
     Slabá baterie může způsobovat neočekávaná vypnutí zařízení, což může vést ke ztrátě důležitých dat. Nová baterie snižuje riziko náhlého vypnutí a chrání tak vaše důležitá data.

Finanční úspora
     Výměna baterie je často levnější než nákup celého nového zařízení. Ušetřené peníze tak můžete investovat do jiných důležitých věcí.

Životní prostředí
     S předchozím bodem souvisí i další přínos. Výměnou baterie totiž prodloužíte životnost svého zařízení a tím omezíte množství elektronického odpadu, který by se musel recyklovat nebo likvidovat. Každá taková výměna tak výrazně přispěje k udržitelnosti životního prostředí. 

     Více informací o výměně baterií a právě probíhající slevové akci naleznete na stránkách Express servisu.


Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.