Foto

Z vagíny do konečníku, aneb vynalézavost jak dostat drogy do věznice je rozmanitá

Pervitin v notesu, propisovačce, popelnici, pod poštovní známkou ale i v dutých šípech nebo ve vagíně

1. listopadu 2018 15:18 , aktualizace 15:34

Drogy

Partner článku – Delta Plzeň

     Ve všech věznicích je to stejné, obrovská koncentrace drogově závislých a velice se nudících osob. Hlad po jakékoli droze je tudíž obrovský a cena fetu zde mnohonásobně převyšuje cenu mimo vězení běžnou, což je zase velikou motivací pro dealery nepřestat hledat nové cesty, jak zakázané látky do věznice dostat.

     Vězeňská služba i kriminalisté s tímto bojují neustále, ale jde o boj tak říkajíc s hydrou. Když totiž useknou jednu hlavu, narostou dvě nové.
     V poslední době se podařilo objasnit další dva případy pašování drog do věznice. Během října kriminalisté z 2. oddělení obecné kriminality v Sokolově zahájili trestní stíhání čtyř mužů ve věku 22, 23, 26 a 36 let, které obvinili ze spáchání přečinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
     Obvinění se týkalo dvou případů, kdy si odsouzení muži z věznice Kynšperk nad Ohří měli domluvit se svým známým nebo příbuzným, aby jim zaslali poštovní obálkou do věznice drogy.
     V prvním případě měl 23letý odsouzený chtít po svém známém, aby mu zaslal marihuanu. Šestadvacetiletý muž tak učinil, ale ke smůle odsouzeného byla zásilka zadržena ještě na poště. Šlo totiž o tak kvalitní model, že obálka během noci provoněla na poště celou místnost. Zajištěná sušina o celkové hmotnosti přes 10 gramů byla zaslána na expertízu a dle odborného vyjádření byla v sušině zjištěna přítomnost kanabinoidů.
    Ve druhém případě chtěl 22letý odsouzený, aby mu jeho 36letý příbuzný zaslal do věznice pervitin. Ten drogu pečlivě ukryl v notesu, který pak odsouzenému zaslal. Zásilku však při důkladné kontrole odhalili příslušníci Vězeňské služby a zajištěný pervitin také putoval na expertízu.

     Některé případy, respektive nápaditost použitých skrýší, člověka dokáží překvapit. Již jsme psali o drogách v deskách knih, propisovačkách, nebo dokonce pod poštovní známkou. Psali jsme dokonce i o 76leté stařence, která pašovala pervitin taktéž do věznice Kynšperk nad Ohří. Zde odsouzený muž instruoval svou starou matku, aby mu mimo prostory věznice zanechala balíček, který obsahoval tři igelitové sáčky o celkové hmotnosti kolem 10,5 g drogy pervitin. Balíček poslušná, šestasedmdesátiletá žena vložila do popelnice mimo věznici, odkud ho dál měli pašovat vězni provádějící činnost mimo věznici. 

     Mezi snad největší extrémy patří dva případy z věznice Plzeň. Nejprve matka dvou dětí ze Sušice posílala pervitin do věznice v dutých šípech, které střílela přes plot kuší. Zásilka byla určena pro jejího manžela a během vyšetřování pak žena přiznala, že střelbu kuší kvůli tomu i dlouho trénovala.
     Ve druhém případu si předávky všiml příslušník vězeňské služby. Matka navštívila syna ve věznici a balíček s drogou měla  ve své vagíně. Během sezení si balíček nenápadně vyňala a synovi podala ruku se zásilkou. Syn ji převzal a po chvíli si dal ruku do kapsy a připravenou dírou v kapse si balíček vsunul do análního otvoru. 

Foto ilustrační, různé případy

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.