Výpravčí zkolaboval přímo u řídícího pultu na nádraží

Díky skvělé souhře všech záchranných složek a SŽDC nebyl provoz na trati omezen ani ohrožen

5. června 2018 15:39 , aktualizace 16:14

Doprava Záchranáři

Partner článku – Mraknet

     Dnes brzy ráno vyjely výjezdové skupiny RV a RZP záchranné služby na nádraží do Vejprnic, kde výpravčí trpěl náhlou zdravotní komplikací a zavolal si pomoc.
     "Na místě jsme za řídícím pultem nalezli muže s vážnou zdravotní komplikací a okamžitě začali s jeho ošetřováním," popsal nám situaci tiskový mluvčí záchranářů.
     Vzhledem k tomu, že nelze nechat nádraží bez výpravčího a trať bez kontroly, kontaktovali záchranáři s žádostí o pomoc KOPIS s tím, že během několika minut budou muže transportovat do nemocnice. 
     KOPIS je krajské operační a informační středisko, tedy řídící centrum, na které se dovoláte po vytočení linky 112 a toto centrum mimo jiné koordinuje spolupráci všech záchranných složek a zajišťuje tok komunikací mezi nimi. Toto středisko spravují hasiči. - pozn.redakce
    "KOPIS kontaktoval Správu železniční dopravní cesty a ve velice krátké době nás informovalo zpět, že bylo zajištěno vystřídání výpravčího. Ve chvíli kdy už jsme potřebovali s pacientem vyjet, dorazila náhrada za pacienta a dohled na provozem na nádraží i trati tak byl zajištěn. 
      Za skvělou spolupráci moc děkujeme kolegům z HZS i pracovníkům SŽDC," doplnil mluvčí záchranné služby.

     My jsme se s dotazem obrátili i na Správu železniční dopravní cesty, jejíž tiskový mluvčí nám situaci potvrdil a uvedl, že akutního vystřídání nemocného kolegy se v této nestandardní situaci ujmul osobně dozorčí provozu.
     "K uvedené události došlo v železniční stanici Vejprnice dnes ve 4:30 hod. K indispozici došlo u výpravčího ročník 1964, který byl hospitalizován v nemocnici v Plzni s tím, že jeho předpokládaná pracovní neschopnost bude trvat přibližně 2 až 3 měsíce.
     KOPIS vyrozuměl dozorčího provozu ve směně PO Plzeň, který sám převzal službu v železniční stanici Vejprnice a směnu dosloužil až do příchodu výpravčího denní směny,"
uvedl nám tiskový mluvčí SŽDC.

     Za naší redakci všem zúčastněným gratulujeme k vynikající práci a perfektní souhře při řešení této nestandardní události a výpravčímu přejeme brzké uzdravení.

Foto nádraží Vejprnice. Zdroj Mapio.net

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.