Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Řidič s vozem najel přímo do stromu

Seniora museli z vraku vozu vystříhat hasiči

20. května 2022 12:17 , aktualizace 12:24

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

    Dnes po půl deváté došlo k další vážné dopravní nehodě, tentokrát mezi Horažďovicemi a Střelskými Hošticemi. Z vozovky zde vyletělo a do stromu narazilo osobní vozidlo Mazda.

     Protože k nehodě došlo na hranici Plzeňského a Jihočeského kraje, vyjely na místo záchranné složky z obou krajů.
     Staršího řidiče z vozu museli vyprostit hasiči za použití hydraulických nástrojů a zároveň zajistili jak prostor nehody, tak protipožární opatření. Muže si poté do péče převzali záchranáři. "Muž narozený v roce 1939 byl při vědomí transportován do Strakonické nemocnice k dalšímu ošetření," uvedla nám tisková mluvčí záchranářů.

     "Řidič jedoucí směrem na Horažďovice ze zatím nezjištěné příčiny vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do stromu. Provedená dechová zkouška byla u něj s negativním výsledkem," doplnila tisková mluvčí policie s tím, že policisté se nehodou dále zabývají.     

     K velmi podobné nehodě, při které měl řidič také obrovské štěstí došlo jen o půl hodiny dříve u Únětic:

Teprve osmnáctiletý řidič se podruhé narodil

     Dnes po osmé hodině ráno došlo na silnici mezi Sečí a Úněticemi k dopravní nehodě osobního vozu Honda, který po vyjetí ze silnice vletěl mezi stromy.
     Z naprosto zdemolovaného vozu pak začal unikat benzín i LPG.

      K nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo nehody a protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali zraněného mladého řidiče. Ten měl ale obrovské a při pohledu na vrak jeho vozu by se dalo napsat až neuvěřitelné štěstí, utrpěl totiž pouze lehčí zranění a ze zcela zdemolovaného auta se dokázal dostat sám. "Muž narozený v roce 2004 utrpěl četnější lehčí zranění, se kterými transportován na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," potvrdila nám tuto informaci tisková mluvčí záchranářů.

      Okolnosti nehody nyní na místě šetří policisté, jejich vyjádření doplníme hned, jakmile bude k dispozici.

Aktualizováno:

     "Řidič narozený v roce 2004 jel s osobním vozem Honda Stream od obce Únětice na Seč a při průjezdu pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace, následně vyjel do pravého silničního příkopu a havaroval v lesním porostu do stromu.
     U řidiče alkohol vyloučen dechovou zkouškou. Přesnou příčinou a veškerými okolnostmi dopravní nehody se zabývají dopravní policisté územního odboru Plzeň-venkov," 
uvedla k nehodě mluvčí policie.

Foto HZST2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.