Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Vypustili rybník a poté ukradli několik metráků ryb

Pachatelé najeli v noci a zcela vyplenili obecní rybník

20. května 2022 11:08 , aktualizace 11:17

Krádež

    K naprosto neuvěřitelné krádeži došlo v noci z pondělí na úterý 17. května v Nezamyslicích na Horažďovicku. Zde zatím neznámí pachatelé někdy po půlnoci z Podkostelního rybníku odcizili několik metráků ryb.
    "Pachatelé u rybníku odstranili prkna u hráze, čímž upustili vodu, která již předtím byla z větší části vypuštěna, a odcizili několik desítek amurů, kaprů a candátů," uvedla tisková mluvčí policie.

     Podle starosty obce Ladislava Vinického byly v rybníku chovány ryby pro občasné rybaření obyvatel obce a jednalo se o větší ryby. "Byli tam kapři kolem osmdesáti centimetrů i amuři kolem metru. Celkem se jednalo o pět až šest metráků ryb, takže si myslíme, že to musela být krádež na objednávku a zloději k rybníku museli přijet buď nákladním vozem nebo třeba dvěma dodávkami," popsal nám starosta.

     Obci tímto činem vznikla škoda za 150 tisíc korun. "Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, případ si převzali kriminalisté a dále se jím zabývají," zakončila mluvčí policie.

Foto: Ilustrační

 Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.