Video

První z útočníků v tramvaji na Slovanech je zadržen!

Aktualizujeme článek o ranní střelbě v tramvaji, jsou doplněny výpovědi svědků incidentu

2. února 2020 16:43 , aktualizace 16:45

Doprava Napadení Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Jen před pár minutami jsme dostali zprávu, že jeden z útočníků byl již zadržen!

Nové video:


Výpovědi svědků

     Svědci nám uvedli, že na tramvajové zastávce čekali asi tři muži. Právě když tramvaj přijela, přiřítil se stříbrný Mercedes, zastavil tak, aby tramvaj nemohla v jízdě pokračovat, z auta vyskočili asi dva muži, z nichž jeden vystřelil asi dvakrát na jednoho z té stojící skupinky. Muž utekl do tramvaje, útočníci ho pronásledovali, jeden v tramvaji znovu vystřelil, pak zase vyběhli ven, přičemž útočníci pronásledovali napadeného a měli venku zase vystřelit. Svědci se rozcházejí v celkovém počtu výstřelů, mělo jich být mezi třemi až pěti. Podle svědků sebrali útočníci napadenému bundu a telefon, a běželi za ním směrem k nádraží.
     Řidič tramvaje samozřejmě hned volal vysílačkou na dispečink, ať přivolají policii, ale tu už prý volali vyděšení cestující a hlídky již byly na cestě.

Původní článek

     Opravdu hodně dramatické ráno dnes kolem půl sedmé prožili cestující v tramvaji číslo 1 ve směru do centra na Mikulášském náměstí v Plzni, kde vyřizování účtů mezi, podle svědků prý mužů tmavé pleti, skončilo dokonce střelbou.
 
    Podle tiskové mluvčí policie zde skupina několika mužů napadla na tramvajové zastávce jiného muže, který před nimi utekl do právě přijíždějící tramvaje. Útočníci muže pronásledovali a neváhali po něm ani několikrát vystřelit jak na zastávce, tak následně i v tramvaji. Muž poté utíkal směrem do centra.
     "Dnes ráno kolem 6:30 hod. jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení o střelbě v Plzni na Mikulášském náměstí v prostoru tramvajové zastávky a následně i v samotné tramvaji, která se na zastávce právě nacházela. Z dosud zjištěných informací se jednalo o vyřizování účtů mezi několika muži, přičemž čtyřiadvacetiletý oznamovatel z místa před minimálně dvěma muži, kteří v blízkosti zastávky zastavili s vozidlem, utekl ve směru do centra města, kam jej pachatelé bezvýsledně pronásledovali," uvedla mluvčí policie s tím, že na místě kriminalisté nalezli a zajistili několik nábojnic s největší pravděpodobností z plynovky.
     V souvislosti s tím nebyl oznamovatel ani nikdo z cestujících zraněn.
     Ve věci jsou zahájeny úkony trestního řízení a případem se nyní zabývají kriminalisté plzeňského městského ředitelství, kteří zjišťují veškeré okolnosti případu a po pachatelích intenzivně pátrají.   
     Tramvajová doprava linky číslo 1 byla v souvislosti s událostí na hodinu a půl přerušena a byla nahrazena náhradní autobusovou přepravou.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.