Foto Video

Vyšetřovatelé stále zjišťují příčinu včerejšího požáru

Aktualizace článku: Požár domu, vážně popáleného muže transportuje vrtulník LZS do nemocnice

pondělí 24. ledna 16:19 , aktualizace 16:37

Hasiči Záchranáři

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Včera jsme informovali o rozsáhlém požáru chaty ve Žďáru, při kterém byl vážně zraněn sedmdesátiletý majitel. 


     Dnes v dopoledních hodinách k požářišti vyrazili policisté společně s vyšetřovatelem hasičského záchranného sboru a za pomoci policejního psovoda se služebním psem speciálně vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření provedli jeho ohledání. Podle tiskového mluvčího hasičů však zatím výsledky šetření nejsou k dispozici.
     "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že přesnou příčinou zahoření domu a veškerými dalšími okolnostmi případu se budou zabývat policisté z územního odboru Klatovy.

Původní článek:

     Dnes večer kolem šesté hodiny došlo ve Žďáru, což je malá vesnice, část města Nalžovské Hory v okrese Klatovy, k požáru rodinného domu. Na místo vyjelo osm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů s celkem dvanácti kusy techniky.

     Bohužel došlo i k rozsáhlejšímu popálení jedné osoby, takže na místo vzlétl i vrtulník LZS. "Asi sedmdesátiletý muž utrpěl vážné popáleniny horní poloviny těla a je aktuálně letecky transportován do popáleninového centra Praha Královské Vinohrady," uvedli nám záchranáři.

     Hasiči doplnili, že oheň zasáhl krov i přízemí domu a škoda je předběžně stanovena na dva miliony. Podle našich informací vznikl požár zřejmě kvůli závadě kotle a popáleným je majitel domu, který se pokoušel oheň uhasit.

Foto: ZZS a HZS

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.