Foto

Výtržník znečistil kašnu na náměstí Republiky

Muži za to hrozí až dvouletý trest

pátek 23. února 10:28, aktualizace pátek 23. února 11:07

Vandalství

Partner článku – Delta Plzeň

     Začátkem října 2017 jsme informovali o zadržení dvaatřicetiletého muže, který v neděli 8. října po páté hodině odpoledne koupil několik čistících a mycích přípravků v jedné z prodejen v centru města a tyto přípravky nalil do obou nádob kašny Anděl, která je umístěna na náměstí Republiky.
     Následnou cirkulací vody se vytvořila pěna, která zůstala nejen v záchytných nádobách, ale znečistila i vnitřní technické zařízení kašny. Uvedený stav musel být následně odstraněn odbornou firmou. Policisté již dokončili vyšetřování a tedy mají v ruce veškeré expertízy potvrzující poškození kašny.
     "Komisařka Městského ředitelství policie Plzeň zahájila trestní stíhání dvaatřicetiletého muže, který je obviněný ze spáchání přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví. Pachatel svým jednáním způsobil škodu téměř 8000 korun. Muži nyní hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedla tisková mluvčí policie.

     Pachatel si pro své jednání vybral nejhorší možný čas, protože centrum města bylo plné policistů. Zadrželi ho policisté z pořádkové jednotky, kteří sloužili v rámci zesíleného výkonu služby z důvodu mezinárodního utkání ve fotbale a také probíhajícího hokejového utkání.

Foto: Krimi-Plzeň

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.