Foto

Výtržník znečistil kašnu na náměstí Republiky

Muži za to hrozí až dvouletý trest

středa 11. října 16:08, aktualizace středa 11. října 16:44

Vandalství

Partner článku – Delta Plzeň

     Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili  dvaatřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a přečinu poškození cizí věci. Tohoto jednání se muž dopustil v neděli 8. října po páté hodině odpoledne, kdy zakoupil několik čistících a mycích přípravků v jedné z prodejen v centru města a tyto přípravky o nezjištěném objemu vlil do obou nádob k zachytávání vody kašny, která je umístěna na náměstí Republiky.
     Následnou cirkulací vody se vytvořila pěna, která zůstala nejen v záchytných nádobách, ale znečistila i vnitřní technické zařízení kašny. Uvedený stav musel být následně odstraněn odbornou firmou.
     "Svým jednáním muž způsobil škodu v předběžné výši 7 500 korun. V případě pravomocného rozsudku hrozí výtržníkovi trest odnětí svobody až 2 roky," uvedla tisková mluvčí policie.

     Pachatele v rámci zesíleného výkonu služby z důvodu mezinárodního utkání ve fotbale a hokejového utkání zadrželi policisté z pořádkové jednotky.

Foto: Krimi-Plzeň

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.