Vyzbrojen hákem a obuškem vyhrožoval příbuznému

Útočník, který pod vlivem alkoholu a drog opakovaně porušoval zákaz řízení, skončil ve vazbě

pondělí 10. února 10:11

Alkohol Drogy Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Ve druhé polovině ledna v odpoledních hodinách odcizil muž ve výrobní hale společnosti, ve které byl v tu dobu zaměstnaný, klíče od osobního vozu, se kterým neoprávněně odjel do zaměstnání za svým blízkým příbuzným, po kterém požadoval půjčení finanční hotovosti.
     Příbuzný mu však odmítl peníze půjčit a v důsledku toho začal mladý muž příbuzného i jeho kolegy slovně napadat a vyhrožovat jim. Po chvíli, kdy se ho opakovaně snažili vykázat z objektu nakonec odjel, avšak po několika minutách se vrátil, přičemž byl vyzbrojený kovovým teleskopickým obuškem a kovovým hákem.
     "Ty nejprve držel v rukou před sebou, poté s nimi zaujal útočný postoj proti jednomu ze zaměstnanců, kterému začal vyhrožovat fyzickou likvidací. V důvodné obavě o život a zdraví pracovníci přivolali na místo hlídku policie, která agresora zadržela a následně jej převezla na místní oddělení," popsala tisková mluvčí policie.
     Policisté se zadrženým provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Přístroj naměřil přes 2 promile alkoholu a pětadvacetiletý muž byl eskortován do policejních cel. 

     Dalším prověřováním policisté zjistili, že tentýž muž měl v období od první poloviny prosince loňského roku do druhé poloviny ledna na různých místech okresu Tachov opakovaně řídit motorová vozidla i přesto, že má městským úřadem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel do září roku 2021.
     Mimo jiné policisté tohoto muže přistihli při řízení vozidla v první polovině prosince v Nové Hospodě, kdy měl pozitivní test na amfetamin. Dále řídil opakovaně vozidlo v první polovině ledna v Tachově, přičemž byl v jednom případě pod vlivem alkoholu, kdy přístroj při provedené dechové zkoušce naměřil 1,42 promile alkoholu. 

     Policejní komisař zahájil trestní stíhání tohoto muže, kterého obvinil ze spáchání z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, přečinu nebezpečného vyhrožování, přečinu neoprávněného užívání cizí věci a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
     Vzhledem k uvedenému jednání dotyčného podal státní zástupce na podnět policejního komisaře návrh na vzetí obviněného do vazby, který soud minulý týden akceptoval.

Foto ilustrační

    

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.