Foto Video

Masky z Plzně jsou šlágrem po celé Evropě

Hasiči, zdravotníci, hygienici, popeláři, ale třeba i barmani testovali revoluční ochranné masky z Plzně

pátek 1. května 19:35 , aktualizace 22:37

Koronavirus


     Jak jsme již informovali, v Plzni se začaly vyrábět jedny ze světově nejúčinnějších ochranných masek, které jsou v dnešní době tak potřebné a žádané.
     Plzeňská firma WPA, která je dodavatelem leteckých součástek pro firmy Boeing či Airbus, ve spolupráci s odborníky začala již v únoru vyvíjet ochrannou masku, která by splňovala nejen veškeré požadavky na ochranné pomůcky poptávané dnes po celém světě, ale dokonce je předčila. Mimo jedinečné účinnosti proti průniku veškerých částic včetně virů či bakterií vyniká také
 nízkou pořizovací cenou, dlouhou životností a také modularitou pro úpravu na jiné specifické použití. 

Testováno na lidech

     Tyto v rekordním čase vyvinuté nanomasky prošly v posledních týdnech finálním testováním uživatelského komfortu a dolaďováním detailů. V současné chvíli továrna chrlí tisíce kusů a jsou uspokojovány první objednávky zákazníků.
     My jsme měli možnost několik těchto testů sledovat. Pro vyzkoušení toho, jak masky sedí a jsou pohodlné byli vybráni lidé napříč několika odvětvími, kde hrozí, nebo by v budoucnu mohlo hrozit zvýšené riziko nákazy. Zda své pracovní úkoly ve WPA Nanomask zvládnou si tak vyzkoušeli dobrovolní hasiči, zdravotní sestry, hygienici, popeláři, ale třeba také barmani. 
     Všichni dotazovaní si pochvalovali hlavně pohodlnost a přiléhavost masek, komfortnost jejich nošení i to, jak téměř neomezují dýchání. Maska tak podle nich nebude vůbec vadit při práci a vydrží v ní v případě potřeby i delší dobu.

Nejprve jdou masky Čechům

     Téměř okamžitě po zveřejnění informace o výrobě masek této úrovně potvrdil objednávku prvních dvou tisíc kusů Plzeňský kraj. Následovaly objednávky od stovek firem jak od nás tak i ze zahraničí. Firma WPA je také rozhodnuta poskytnout na kritická místa část produkce zdarma a ačkoli již v tuto chvíli je o masku veliký zájem i v zahraničí, přednostně bude zásobována Česká republika.

Zatím pracuje 25 vězňů

     Jak jsme informovali již v předchozích článcích, masky jsou z komponentů kompletovány za pomoci odsouzených ve Věznici Plzeň, která s firmou WPA dlouhodobě v zaměstnávání odsouzených spolupracuje. Ředitel Věznice Plzeň plukovník Mgr. Petr Vlk nám dnes ukázal prostory, které byly ve věznici pro tuto činnost vyhrazeny a kde kompletace masek probíhá.
     V současné chvíli zde v jedné směně pracuje 25 odsouzených, kteří zvládají kompletovat až tisíc masek denně. V případě potřeby je věznice připravena provoz rozšířit na dvousměnný a navýšit počet zaměstnaných odsouzených na 70.

Pojďte si masky sami prohlédnout

     WPA Nanomasky si již nyní můžete osobně prohlédnout a předobjednat i v prodejně D.S.D. METAL plus spol. s. r. o. v Karlově ulici v Plzni.

1. část:

Na Plzeň teď hledí velká část světa

Na Plzeň teď hledí velká část světa

14. 04. 2020, 19:19

WPA Nanomasky předčily mnohé masky světových výrobců, ale mají i další rekordy