Z bezdomovce si udělal bankomat

Recidivista ležícího muže kopal do hlavy a opakovaně nutil mu dávat peníze

9. března 2022 09:52 , aktualizace 10:11

Bezdomovci Loupež Napadení Vazba

Partner článku – T2 Reality

     Existují bohužel lidé, kteří mají k poctivé obživě absolutní odpor a ani vězení na tom nic nezmění. Takoví si často za své oběti vybírají slabší jedince a výjimkou nejsou ani případy, kdy se agresor na jednu konkrétní oběť zaměří opakovaně. 
     Jeden takový případ řešili v posledním týdnu policisté v Karlových Varech.

     Muž se zde po propuštění z vězení zaměřil na místního třicetiletého bezdomovce a opakovaně po něm výhružkami napadením a bitím požadoval peníze. Těch sice bezdomovec pochopitelně neměl moc, ale vždy alespoň nějaké sehnal a ve strachu agresorovi vydal.

     Vše vyvrcholilo ve středu 2. března, kdy agresor bezdomovce vyhledal v jeho úkrytu pod Pražským mostem na Mattoniho nábřeží. "Jednačtyřicetiletý muž přistoupil k ležícímu muži, fyzicky ho napadl několika kopy do oblasti hlavy a přitom po něm požadoval finanční prostředky," popsal tiskový mluvčí policie.
     Při útoku bezdomovec agresorovi několikrát opakoval, že žádné peníze nemá, a proto mu je nemůže vydat, takže kopání do něj přestalo útočníka bavit a z místa odešel. Bezdomovec ale utrpěl zranění, kvůli kterému vyhledal ošetření v nemocnici a následně se s celou věcí obrátil na policii.

     Policisté se případem začali okamžitě zabývat a po několika dnech jednačtyřicetiletého muže vypátrali a zadrželi. "Kriminalisté zahájili trestní stíhání jednačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže," uvedl mluvčí policie s tím, že policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což ten akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

     V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Foto ilustrační


T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.