Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

David K.: Z hrdiny vrahem

Kdysi hrdina, dnes obviněný z vraždy teprve sedmnáctiletého Kevina J.

10. prosince 2018 15:02 , aktualizace 15:52

Drogy Napadení Smrt Vazba Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Tento víkend Plzeň zažila dokonce dvě vraždy, jednu ve stádiu pokusu, druhou bohužel dokonanou.
     O život v noci ze soboty na neděli přišel násilnou smrtí teprve sedmnáctiletý Kevin J. Vše se odehrálo v sobotu večer v Plzni v bytě v Harantově ulici, kam záchranáři a policisté vyjížděli na tísňové volání o napadení velkým nožem nebo mačetou. Po příjezdu v domě skutečně nalezli mladíka s vážným řezným poraněním v oblasti krku, pomoci mu však již nemohli. Kevin utrpěl zranění neslučitelné se životem a na místě mu podlehl.
     Na místo vyjeli policisté Městského ředitelství policie Plzeň a policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Kriminalisté na místě zajistili zbraň, provedli ohledání místa činu, provedli dokumentaci a zajistili veškeré stopy, které předali ke znaleckému zkoumání.  
     Již v neděli ráno jsme se dozvěděli, že jako podezřelý byl na místě zadržen devatenáctiletý chlapec a policisté ho podrobili odběru biologického materiálu, zda byli pod vlivem ze zákona zakázaných návykových látek. 
     Bohužel vše se potvrdilo a kriminalisté mladého muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy a zároveň podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Oběť Kevin J.

     Zemřelý chlapec se bohužel, dle lidí co ho znali, už po základní škole dostal do špatné společnosti, průšvihy se množily a na základě soudního rozhodnutí byl nakonec svěřen do ústavní výchovy. Z tohoto zařízení však chlapec od patnácti let pravidelně utíkal a byl opakovaně v celostátním pátrání.
     Dokonce i nyní po něm policisté pátrali a toto poslední pátrání bylo vyhlášeno 3. září. 

Podezřelý z vraždy David K.

     Před necelými dvěma lety, 30. ledna 2017 po osmé hodině večer, se na řece Mži, přímo pod Rooseveltovým mostem u středového pilíře, ledem propadl bruslař a začal se topit. Z této nebezpečné a život ohrožující situace muži tehdy pomohl právě tehdejší žák 3. ročníku Hotelové školy David K.
    "Byli jsme tu s kamarádem a viděli jak si ten pán obouvá brusle na břehu. Pak jsme ho viděli kousek od břehu upadnout, ale vstal a bruslil dál. Pak ale zajel k pilíři a tam se propadl. Ta paní, co tam byla s ním, volala o pomoc a telefonovala asi hasičům. Já jsem zkusil jít na ten led. Chvíli to šlo, pak jsem ale slyšel praskání ledu, tak jsem si lehl na břicho a plazil se dál. Pánovi jsem potom hodil svoji mikinu jako lano a pomohl mu z vody,“ popsal nám tehdy David. 

     Záchranáři nám tenkrát sdělili, že jen díky rychlému zásahu mladého chlapce byl muž narozený v roce 1988 po transportu do nemocnice v relativně dobrém stavu a nebyl ohrožen na životě.
     Za záchranu lidského života tehdy David K. obdržel ocenění od města Plzeň a byl také navržen na ocenění Plzeňského kraje „Cena hejtmana za záchranu života za rok 2017“. 
     Právě tento chlapec je dnes obviněný z brutální vraždy svého teprve sedmnáctiletého kamaráda Kevina J. a dnes ho soud poslal do vazby.

Motiv vraždy

     Policisté k případu uvedli, že útok byl proveden sečnou zbraní s větší intenzitou a mířil na krk 17letého mladíka, který zraněním na místě podlehl. K motivu se odmítli vyjádřit s tím, že motiv pachatelova jednání je stále předmětem šetření. Ze strany vrchního komisaře byla také nařízena soudní pitva.        
     
 Co změnilo mladého chlapce ze zachránce života v možného vraha, se můžeme samozřejmě jen dohadovat, podle všeho v tom ale zásadní roli sehrály drogy. „On i ten, co ho zabil, jeli v piku, co já vím, toho se měl týkat i ten noční spor, který ho měl stát život,“ uvedla nám další podrobnosti čtenářka a několik dalších čtenářů tuto verzi potvrdilo.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.