Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Kamion skončil v poli a uniklo z něj několik set litrů nafty

Na místě nyní zasahují hasiči, policisté i odbor životního prostředí

11. května 2022 15:19 , aktualizace 15:22

Doprava Hasiči Nehody

     Dnes před polednem došlo na Tachovsku na silnici mezi Olešnou a Vidicemi ke střetu dvou nákladních automobilů, po kterém jeden z nich, určený pro přepravu klád, vyjel ze silnice do pole.

     Nehoda se naštěstí obešla bez zranění osob, z kamionu mimo silnici ale začalo unikat velké množství nafty, takže na místo krom policistů museli vyjet i hasiči.
     "Odhadem uniklo asi sedm set litrů nafty, část jsme zasypali sorbentem, část zachytili do úkapových nádob a sto sedmdesát litrů se podařilo z nádrží přečerpat do barelů," uvedl nám tiskový mluvčí hasičů s tím, že byl vyrozuměn i odbor životního prostředí.

     Okolnosti střetu na místě šetří policisté. "Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič narozený v roce 1982 jedoucí s nákladní soupravou taženou vozem Mercedes při jízdě směrem na Olešnou chtěl objet před ním jedoucí traktor, který odbočoval vpravo, a v té chvíli ho zároveň předjížděl nákladní vůz Renault, řízený mužem narozeným v roce 1998. Ten byl vytlačen na krajnici, následkem čehož vyjel mimo vozovku," popsala tisková mluvčí policie s tím, že policisté u obou řidičů vyloučili požití alkoholu a nehodou se dále zabývají.

O jiné nehodě kamionů, tentokrát na dálnici D5, jsme informovali i včera večer:

Střet tří kamionů uzavřel dálnici D5 ve směru z Plzně na Prahu

     Včera odpoledne došlo na 23. kilometru dálnice D5 ve směru z Plzně na Prahu, tedy na Berounsku, ke střetu tří kamionů.

     Z místa bylo hlášeno zranění minimálně dvou osob, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. Hasiči museli vyprostit jednoho z řidičů a předat ho záchranářům. Poté zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zlikvidovali únik provozních kapalin. Dle dosavadních informací jsou zraněni dva lidé.

     Nehodu na místě šetří policisté, následky střetu stále blokují dopravu a směr na Prahu je v tuto chvíli neprůjezdný. Podle mluvčí policie by zhruba do hodiny mohl být uvolněn jeden jízdní pruh.

19,55 h  Policie uvedla, že byl uvolněn jeden jízdní pruh.


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost