Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Z kdysi milovaného manžela se stal psychopat a žena si prožila skutečné peklo

Muž ženu opakovaně zbil, pokud jí někdo chtěl pomoci, zaútočil i na něj a nezastavila ho ani namířená pistole

7. června 2023 15:06 , aktualizace 15:06

Napadení Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Svatbu se šestatřicetiletým mužem z Prahy zřejmě nyní považuje čtyřiapadesátiletá žena ze Sokolova za největší chybu svého života. Krátce po svatbě, která proběhla v roce 2013, se původně milovaný manžel nepochopitelně změnil a k vulgárnímu napadání manželky docházelo téměř každý den.

     Prosby, domluvy ani pláč bezradné ženy nepomáhal a vše se ještě horšilo. K nadávkám přibylo mlácení, během kterého nechyběly ani údery pěstí do hlavy.
     Postupem let se razance útoků dál zvyšovala. Žena již měla strach o svůj život a rozhodla se společnou domácnost opustit, přičemž jí v tom ale manžel vždy bránil. 

      Vše vyvrcholilo ve čtvrtek 18. května, kdy okolo patnácté hodiny vstoupil výše uvedený šestatřicetiletý agresor na soukromý pozemek v jedné obci na Sokolovsku a tam se posadil na lavičku. Proč toto učinil nevíme, ale zřejmě tam vyrazil hledat svoji ženu. "Muž byl upozorněn majitelkou, že se nachází na cizím pozemku, na což muž zprvu nereagoval a pozemek opustil až o několik minut později, přičemž při odchodu ještě poškodil branku," uvedl mluvčí policie.
     O několik desítek minut později a o pár set metrů dál se tento agresor potkal s manželem majitelky pozemku. Agresor začal na muže nejprve vulgárně pokřikovat a poté na něj zaútočil kovovým plátem a skleněnou lahví. "Z obavy o svůj život použil napadený muž svou legálně drženou zbraň s tím, aby útočník zanechal svého jednání. Muž ale neuposlechl a dále pokračoval v útoku. Napadenému muži se podařilo vyrazit mu železný plát z ruky a útočníka zadržet do příjezdu policejní hlídky, které poté agresora předal. Během toho útočník napadenému muži vyhrožovat fyzickým napadením," pokračoval mluvčí policie s tím, že za toto jednání byl muž obviněn a vyšetřován na svobodě.

     O několik dní později, ve středu 24. května kolem jednadvacáté hodiny, tento agresor doma opět začal bít svou manželku. "Ženě se podařilo utéct na zahradu, kde jí muž dostihl a opět fyzicky napadl. Utéct se jí podařilo také ze zahrady na ulici, kde jí její manžel opět dostihl a fyzicky napadl údery do oblasti hlavy a neustále jí měl vulgárně urážet a vyhrožovat. Ženě se naštěstí opět povedlo utéct do vedlejší obce, odkud si díky přítomným obyvatelům přivolala pomoc," popsal mluvčí policie další mužův skutek s tím, že i za toto jednání byl muž obviněn a tentokrát byl vykázán z bytu.

Institut vykázání - co to je?

     Pokud lze důvodně předpokládat, že se osoba dopustí nebezpečného útoku proti životu, zdraví anebo svobodě je policista oprávněn vykázat tuto osobu z bytu nebo domu společně obývaného s útokem ohroženou osobou. Vykázání trvá po dobu 10 dnů ode dne jeho provedení a tuto dobu nelze zkrátit ani se souhlasem ohrožené osoby.'
     Vykázaná osoba je povinna neprodleně opustit prostor vymezený policistou, má zákaz se tam vrátit, zdržet se styku nebo navazování kontaktu s ohroženou osobou a také musí vydat policii všechny klíče od společného obydlí.

     O pár dní později se muž pokusit svou manželku, která byla u svých blízkých, osobně kontaktovat. Agresor při vstupu na pozemek poškodil čidlo elektronicky uzavíratelné brány a pohyboval se u vstupních dveří domu, kde byl přistižen majitelem. Toto učinil i přesto, že byl vykázán ze společného obydlí a řádně poučen o tom, že svou manželku kontaktovat nesmí. Tímto jednáním tak muž opět porušil zákon. 

     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinů týrání osoby žijící ve společném obydlí, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, výtržnictví, ublížení na zdraví a nebezpečného vyhrožování.  Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl tak muž vzat do vazby," dokončil mluvčí policie.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.