Foto

Maminku i fenku zradila ta naprosto nejbližší

Fenka Jessi skončila přivázaná u stromu v parku

6. února 2018 19:15 , aktualizace pondělí 9. dubna 08:33

Zvířata


    Jessi je asi šestiletá fenka Amerického stafordšírského teriéra a má za sebou velice pohnutý příběh.

    Jessi žila se svou paničkou několik let velice spokojeným životem, který jí ale před několika měsíci skončil neočekávaným a bohužel dost odporným způsobem. Jessina panička se musela stěhovat a vzhledem k tomu, že v novém domově žijí dvě děti alergické na srst, Jessi s sebou vzít nemohla. Svěřila tedy fenku člověku, kterému věřila jak ona, tak Jessi, a to své dceři.

    Dcera bohužel zradila důvěru maminky i psa naprosto neuvěřitelným způsobem. Matce nejprve tvrdila, že si Jessi nechat nemůže a že si pro ní přijede velice hodný pán z Pardubicka. Později, když se maminka zajímala jak se Jessi má, dcera tvrdila, že Jessi náhle onemocněla a zemřela.
      Bývalá majitelka tak psí kamarádku oplakala a ani ve snu by ji nenapadlo, že si dcera celou historku vymyslela.

     Co bylo se psem doopravdy? Dcera milující a důvěřivou fenku odvedla do Borského parku, kde jí přivázala ke stromu a ponechala svému osudu. Vyděšenou a hladovou Jessi naštěstí v parku objevil slušný člověk a tak skončila v Útulku pro zvířata v nouzi v Plzni, kde dostala jméno Pitta a protože se jedná o velice hodnou a milou fenku, stala se brzy oblíbenkyní celého personálu.

     Zde by mohl příběh jedné zrady skončit. Naštěstí pro Jessi ale pokračoval, když si na stránkách útulku fotografie fenky k adopci všiml rodinný přítel bývalé majitelky. Když si uvědomil, že se jedná o údajně zemřelou a již oplakanou Jessi, začal jednat. Spojil se s bývalou majitelkou a společně z dcery dostali, co s Jessi udělala doopravdy.

     Když se celá věc vysvětlila, rozhodl se tento muž, který dříve Jessi i občas hlídal a chodil venčit, že jí v útulku samozřejmě nenechá a vydal se pro ní. Jessino nefalšované nadšení a radost, když spatřila známou tvář, překvapilo jak ošetřovatele, tak městskou policistku, která má vydávání psů na starosti.
     Po nezbytném papírování šťastná a nadšená Jessi s novým pánem vyrazila do nového domova, kde se po důkladném prozkoumání prostředí a přivítání s rodinou spokojeně zabydlela na gauči.

Přejeme Jessi i novému páníčkovi mnoho štěstí do nového života.