Foto

Z rotujícího auta vypadávali cestující

Při vážné dopravní nehodě byli zraněni čtyři lidé

8. února 2021 12:46 , aktualizace 12:51

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Mraknet

     V sobotu 6. února v půl desáté dopoledne došlo k dopravní nehodě na křižovatce silnice II. třídy č. 200 a místní komunikace mezi Horšovským Týnem, Mířkovem, Dolním Metelskem a Horním Metelskem.
     "Šestapadesátiletý řidič osobního automobilu Ford Focus jedoucí ve směru od Dolního Metelska na Horní Metelsko nerespektoval svislou dopravní značku Dej přednost v jízdě! a vjel na hlavní pozemní komunikaci, kde nedal přednost v jízdě osobnímu automobilu Škoda Octavia dvaatřicetiletého řidiče, který přijížděl po hlavní pozemní komunikaci od obce Mířkov," popsala tisková mluvčí policie s tím, že po střetu vozidlo Škoda Octavia po nárazu vyjelo vpravo mimo silnici, kde narazilo do dopravní značky a několikrát se přetočilo přes střechu.
     Podle svědka z vozidla při kutálení po poli vypadli dva spolujedoucí, ani řidič ani oni totiž nebyli za jízdy řádně připoutáni bezpečnostními pásy. Zranění utrpěli oba spolujezdci i oba řidiči a na místo proto vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS, který však kvůli špatnému počasí nedolétl na místo události a musel se vrátit na letiště v Líních.
     "Muže narozeného v roce 1998 jsme transportovali s těžkým zraněním, ale při vědomí na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň, další tři muže narozené v letech 1964, 1987 a 1988 na urgentní příjem FNL se středně těžkými zraněními," uvedli záchranáři.
     Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami a policie se nehodou dále zabývá.

Foto PČR

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.