Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Na pervitinu zbil nebo znásilnil šest žen

Postrach plzeňských prostitutek nám napsal dlouhý dopis, celý je zde

8. listopadu 2018 23:48 , aktualizace pátek 9. listopadu 01:50

Cizinci Drogy Napadení Prostituce

     Na jaře tohoto roku začalo docházet k přepadání, okrádání a znásilňování prostitutek v Plzni v okolí Domažlické třídy.
     Pachatel si zde vyhlížel prostitutky, které bil a dle názoru samotných přepadených žen ho vzrušovalo, když ženy trpěly velkou bolestí. "Stalo se to už víckrát, chodil sem vždycky po půlnoci a mlátil naše holky. Někdy jim chtěl jakože platit, ale když nechtěly dělat to co chtěl, zbil je. Nějaký pak i znásilnil, bylo jich víc. Co já vím, přepadl čtyři nebo pět holek," řekla nám na místě jedna z žen. Další žena nám pak ukázala modřinu, která se jí táhla od čelisti až k obočí: "Tohle mi taky udělal on a kamarádce vyrazil zub!"

Past na devianta málem zkazil pasák

     K zadržení podezřelého muže došlo v noci ze čtvrtka na pátek 13. dubna, kdy policisté na místě připravili tajnou akci na dopadení pachatele a my jako jediní novináři byli přítomni.
     Vše se ale lehce zkomplikovalo, protože agresor sice skutečně kolem půl druhé ráno na místo přišel a napadl další ženu, jenže dříve, než zasáhli skrytí policisté, pachatele si neplánovaně podal pasák. 
     U případu zasahovali policisté z obvodního oddělení, OHS i kriminalisté, nejrychlejší byl ale psovod, který nakonec muže zadržel, když ten utíkal po výprasku od pasáka. Zákrok svého ochránce i následný zásah policie si chválily i samotné prostitutky: "Napište tam, že ho chytil tady ten pán! Pak se tu najednou všude objevili další policajti," sdělovaly nám ženy na tomto vyhlášeném štaflu.

Zadržení podezřelého:

Vyšetřování a vazba

     Zadrženým byl jednatřicetiletý Slovák Tomáš Frťala, důkazy byly jednoznačné a nakonec se ukázalo, že přepadených žen bylo celkem šest. Vše vždy probíhalo stejně. Frťala si dal pervitin, ztratil zábrany, vyhlédl si prostitutku a požadoval pouze masturbaci. Jenže po pervitinu u muže nedošlo k erekci případně nevyvrcholil, vše protahoval, a když už ženy nechtěly pokračovat, přešel Frťala k tvrdému násilí. 
     Zřejmě teprve násilí ho vždy doopravdy vzrušilo, masturbace se zdařila nebo v některých případech ženy donutil k pohlavnímu styku, pak je ale zase bil. Většinou mířil pěstmi do obličeje a když prostitutky padly na zem, ještě do nich někdy kopal.
     Soud poslal Tomáše Frťalu do vazby, kde byl až dodnes.

Dopis z vězení

     Jak jsme již uvedli, byli jsme u zadržení i u vazebního jednání. Zřejmě proto si nás Frťala vybral a poslal nám z vězení velice dlouhý dopis, kde vše vysvětluje a tvrdí, že je nevinný.

Celý dopis zde:

Soud

      U soudu mimo jiné vypovídala i prostitutka Zuzana K., ze strachu ale z místnosti pro utajené svědky.
     Zuzana uvedla, že si s Frťalou domluvila, že ho bude za pět set korun dvacet minut uspokojovat rukou. Frťala si zapnul na mobilu odpočítávání, když se ale Zuzaně za stanovenou dobu nepodařilo Frťalu uspokojit, násilím ženu odtáhl do lesíka, kde ji držel hodinu, pak ji zbil a okradl. Zuzana také uvedla, že ostatní prostitutky musely plnit Frťalovy příkazy a on si je u toho natáčel mobilním telefonem. Když to ženy dělat nechtěly, obviněný je mlátil, vysvětlovala ještě Zuzana K.
     Při jednom z pohlavních styků obžalovaný prostitutce ukazoval fotografie nezletilých dívek, které měl ve svém telefonu.   
     Podle odborného znalce není Frťala duševně nemocný, nemá žádnou sexuální deviaci nebo psychózu a pouze mohl mít po pervitinu sníženou schopnost ovládat své jednání. Dle znalce měl pouze potřebu ukázat svoji nadvládu a ženy si podrobit. "Když to řeknu jednoduše, u primitiva lze takové jednání očekávat a je plně odpovědný za své jednání,“ prohlásil psychiatr.  
     Za znásilnění, vydírání, loupeže, nebezpečné vyhrožování a ublížení na zdraví hrozilo dnes už dvaatřicetiletému Frťalovi od dvou do deseti let.

Rozsudek

     Včera byl Tomáš Frťala Okresním soudem Plzeň-město odsouzen soudkyní Prýcovou k pěti rokům odnětí svobody ve věznici s ostrahou. Rozsudek je ale nepravomocný, Frťala se na místě odvolal. Státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání.

Poslední foto a video - iDnes, vše ostatní KP