Foto

Za dva dny čtyři zadržení vandalové

Sprejeři ze dvou případů ze Slovan byli zadrženi ještě zapatlaní od barev

úterý 25. ledna 16:31 , aktualizace 17:02

Vandalství Zadržení pachatele

Partner článku – Prestol Holding

     V Plzni se v poslední době opět množí případy sprejerství a jen v posledních dnech byli v rámci tohoto trestného činu chyceni pachatelé hned ve dvou případech.

Pondělí

     Včera odpoledne vyjížděli policisté do ulice Pod Dálnicí v Plzni na Slovanech, kde měla podle oznamovatele dvojice mladíků čmárat spreji po pilířích dálničního mostu.
     Hlídky, které dorazily na místo, potvrdily, že jsou pilíře i stěny mostu čerstvě posprejovány různými nápisy i obrazci, v okolí se ale nikdo nenacházel a tak začali policisté pátrat v okolí.
     "Po chvíli policisté spatřili dva mladé muže, kteří měli bundy znečištěné od barvy a vyzvali je proto k prokázání totožnosti. Oba vandalové se poté policejní hlídce přiznali, že most posprejovali," popsala tisková mluvčí policie s tím, že v případě prokázání viny jim hrozí trest až jeden rok odnětí svobody. 

Neděle

     K dalšímu případu sprejerství došlo v noci ze soboty na neděli krátce po půlnoci také na Slovanech a také bylo nahlášeno policistům. Dva pachatelé se pokusili o útěk, takže po nich okamžitě začalo pátrat několik hlídek. Oba byli ale zadrženi u galerie Slovany a policisté s překvapením zjistili, že jde o děti, respektive o jednoho mladistvého a jednoho nezletilého.
     Policisté chlapce zajistili, kontaktovali jejich rodiče, kteří si je poté museli osobně převzít, a dále vyrozuměli Orgán sociálně-právní ochrany dětí.
     Mluvčí policie nám zákrok kolegů potvrdila, ale vzhledem k věku chlapců odmítla uvést více podrobností. Podle našich informací ale jde také o sprejery.

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost