Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Případ hrozícího pádu téměř dvacet metrů vysokého železobetonového poutače šetří policie

Aktualizace: U frekventovaného nákupního centra v Plzni zasahují hasiči

21. prosince 2023 11:19 , aktualizace 11:56

Hasiči


     Včera jsme informovali o zásahu hasičů u obchodního centra na Rokycanské třídě v Plzni, kde došlo k naklonění téměř dvacet metrů vysokého železobetonového reklamního poutače, který hrozil pádem. Hasiči dnes uvolnili další informace k tomuto zásahu.

     "Vysoký reklamní poutač u obchodního centra byl částečně vychýlen z osy a hrozil jeho pád. Průzkumem z výškové techniky jsme zjistili, že jeho vrchní část je v napojení nosné trubky uvolněna a chybí několik šroubů, které ji mají držet na místě. Jelikož HZS nedisponuje jeřábovou technikou, která by zvládla horní část poutače sundat, povolali jsme na místo externí firmu," popsal nám dnes zásah mluvčí hasičů.

     Ani příjezdem specializované firmy však práce hasičů neskončila. "Hasiči lezci poté uvolnili zbývající šrouby a upevnili úvazy, za něž pak jeřáb celou konstrukci zvedl a snesl na zem. Z důvodu zajištění bezpečnosti v okolí zásahu, bylo nutné uzavřít provoz na nedaleké čerpací stanici," doplnil ještě mluvčí hasičů.

     Tisková mluvčí policie nám potvrdila, že se policisté případem zabývají a v tuto chvíli jej šetří.


O této události jsme informovali v článku:

U frekventovaného nákupního centra v Plzni zasahují hasiči

     Několik jednotek hasičů ve středu před čtvrtou hodinou odpoledne vyjíždělo k nákupnímu centru Rokycanská v Plzni, odkud bylo nahlášeno, že mohutný železobetonový reklamní poutač stojící mezi čerpací stanicí a obchodním centrem hrozí pádem. Prostor kolem těžké kovové konstrukce, která se nahnula zřejmě po silném poryvu větru, byl v rámci bezpečnosti uzavřen a dohlížejí na něj policisté.

     "Na místě zasahujeme, na cestě je další technika a bude provedeno zajištění reklamního poutače," uvedl nám mluvčí hasičů s tím, že zásah stále probíhá, takže není možné poskytnout více informací.

     Hasiči následně zjistili, že v konstrukci sloupu chybí několik šroubů a pád tedy stále hrozí, takže policie uzavřela okolí i přilehlou čerpací stanici.


 

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.