Foto

Za Kaznějovem vlak srazil člověka, ten se podruhé narodil – ,

Zraněného muže pak tímtéž vlakem převezli do Plas, kde již čekaly záchranné složky

18. května 2016 16:56

Druhé železniční neštěstí za tři dny, k prvnímu došlo v pondělí ve Svojkovicích, k druhému dnes Kaznějově.

Dnes těsně před čtvrtou odpoledne vlak na trati 160 úsek Plzeň hlavní nádraží – Plasy srazil člověka v těžko přístupném terénu u Kaznějova.

Je pravděpodobné, že si muž chůzí po trati krátil cestu a přijíždějící vlak přehlédl.Dle všeho se na poslední chvíli ale muži podařilo ustoupit, takže se o něj vlak pouze otřel a smetl ho dolů z trati.

Vzhledem k tomu, že by se k němu na tomto místě záchranáři špatně dostávali, naložili zraněného do vlaku a jeli s ním dál do Plas, kde již čekaly záchranné složky.

Muž naštěstí utrpěl zřejmě pouze odřeniny a pohmožděniny. „Lehce zraněného muže narozeného v roce 1977 z Plas transportujeme do Fakultní nemocnice Plzeň,“ uvedla mluvčí záchranné služby.


V pondělí zase na trati 170 došlo ve 21,16 ve Svojkovicích ke sražení mladého muže vlakemjedoucím z Plzně na Prahu. Vlak jel v místě plnou rychlostí, takže se mu podařilo zastavit až skoro dva kilometry za místem nehody. Zde se dle všeho jednalo o sebevraždu, protože dle svědků muž před přijíždějící vlak vstoupil úmyslně.