Foto

Ženě před očima zabili jejího milovaného Bišonka

Zakousl se jí do krku, začal s ní smýkat a následně jí rozerval bříško

10. října 2019 17:17 , aktualizace 18:10

Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Jakou hrůzu prožila majitelka malého Bišonka, pochopí pouze ten, kdo vychoval psa od štěněte a choval ho až do jeho psího důchodu.

     S velmi smutným příběhem s tragickým koncem se na nás obrátila čtenářka z Plzně. Její dvanáctiletou fenku Bišonka Sasanku napadl v pondělí 7. října kolem sedmé hodiny večer u hřiště v Karlovarské ulici v Plzni na volno puštěný pes.
     "Venčila jsem Sasanku na vodítku ve vnitrobloku v místě bydliště, když jsem si všimla muže a ženy na hřišti s velkým psem, byl to Americký pitbulteriér.
     Rychle jsem pokračovala k domovu, ještě jsem se ohlédla a viděla, jak žena zvedla ruku a pes na tento povel vyběhl, přiřítil se a šel rovnou po mé fence. Zakousl se jí do krku, začal s ní smýkat a následně jí rozerval bříško.
     Začala jsem strašně křičet, ať si toho psa chytí a volat o pomoc. Žena po chvíli přiběhla a psa si odtáhla, poté přišel muž a řekl, ať naší fenku odvezu na veterinu.
     Mezitím přiběhl manžel, a když viděl co se stalo, přijel s autem, ale Sasanka byla už mrtvá,"
popsala nám čtenářka svůj děsivý zážitek. 

     Velice zarážející byla i reakce asi čtyřicetiletého páru, ke kterému agresivní pes patřil. Žena, která psa pustila, podle majitelky Sasanky uvedla, že pes je jejího přítele. Muže, který jí doprovázel situace vůbec nezajímala a na upozornění, že psa nemá mít na volno pouze odvětil: "No a co?!"
     Majitelka Sasanky na místo přivolala strážníky a ti k řešení přivolali i policisty. 
     "Průvodkyně pitbulla uvedla, že přítelova psa pouze venčila a když přítele viděla jít proti sobě, psa pustila, aby mu běžel naproti. Paní s Bišonkem si údajně vůbec nevšimla," uvedla nám tisková mluvčí policie.
     "Věc byla postoupena k dořešení správnímu orgánu, žena porušila Vyhlášku statutárního města Plzně tím, že její pes nebyl veden na vodítku," doplnila kolegyni tisková mluvčí strážníků.  

     Majitelka Sasanky se zhroutila, ztrátu milovaného pejska nese velmi těžce a svěřila se nám, že teď má pořád strach. Děsí jí představa, co by se mohlo stát, kdyby s ní v době útoku byly její dvě malé děti. Chtěla by také varovat majitele psů v okolí, aby si na své čtyřnohé kamarády dávali pozor.

Vyhláška statutárního města Plzně č.19/2006 o některých povinnostech chovatelů psů:

Čl. 1 Pohyb psů na veřejném prostranství
     Volné pobíhání psů na veřejných prostranstvích na území města Plzně je zakázáno v prostorech vymezených v příloze č. 1 k této vyhlášce. Zákaz volného pobíhání psů uvedený v předchozí větě se nevztahuje na případy oprávněného použití služebního psa. Volným pobíháním psů se pro účely této vyhlášky rozumí pohyb psů bez vodítka.

Čl. 2 Další povinnosti pro vodění psů
     (1) Je-li pes veden na vodítku, musí být vodítko přiměřené délky. Délka vodítka musí znemožňovat útok či jiné obtěžování ostatních osob na veřejném prostranství se pohybujících. Průvodce je povinen dbát toho, aby vodítko nebylo překážkou volného pohybu chodců, cyklistů, kočárků či invalidních vozíků. Při míjení dítěte, kočárku, invalidního vozíku nebo organizovaného útvaru chodců je průvodce povinen zkrátit vodítko tak, aby psa vedl u své nohy.

     (2) Není-li pes zcela ovladatelný pro nedostatečný výcvik nebo nezkušenost průvodce, nebo jde-li o psa, který v minulosti zaútočil na jiné zvíře či člověka, musí být opatřen náhubkem. Náhubkem musí být opatřen též každý pes vyvedený na tržiště, zastávku prostředků hromadné dopravy a na veřejná prostranství se zvýšeným počtem osob, například na veřejná shromáždění občanů, manifestace a pouliční průvody nebo veřejné produkce a sportovní akce vyjma svodů a výstav psů nebo kynologických akcí.

Interaktivní mapu Plzně s vyznačenými zónami, kde je zakázáno volné pobíhání psů naleznete ZDE.

  Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.