Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Záchrana malé holčičky i jejího pejska z řeky

Dítě se z posledních sil drželo ledové kry a unášel ho proud

8. prosince 2023 16:08 , aktualizace 20:34

Hasiči Záchrana života

Partner článku – Express servis


     Všechny záchranné složky vyrážely dnes po půl třetí odpoledne ke Kamennému mostu v Dobřanech, kde bylo na hladině řeky Radbuzy několik metrů od břehu spatřeno dítě. Děvčátko se z posledních sil drželo ledové kry a unášel ho proud.

      K místu okamžitě vyjeli policisté, hasiči z Přeštic i jejich dobrovolní kolegové z Dobřan, záchranáři a povolán byl i vrtulník Letecké záchranné služby.

     Vše naštěstí ještě před příjezdem záchranných složek zahlédl místní muž narozený v roce 1954. Nezaváhal, vrhl se do řeky za dítětem a z vody ho vytáhl.

     Policisté, kteří na místo dorazili jako první, jedenáctiletou holčičku převzali, zabalili do deky a do příjezdu záchranářů jí posadili do vyhřátého služebního vozu.

     Dítě si od policistů převzali záchranáři. "My jsme si převzali do péče mladou slečnu, která byla celá promočená a velmi prochladlá vzhledem k aktuálnímu počasí. Po zajištěném tepelném komfortu, se stabilním životními funkcemi, ale s nízkou teplotu těla, byla směřována na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla nám mluvčí záchranářů.

     Podle našich informací holčička do vody spadla, když se pokoušela zachránit svého pejska, a i ten nakonec neplánovanou koupel přežil a postarali se o něj policisté.

Foto: hasiči

 
Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.