Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Život desetileté Sofinky zachránili dva pohotoví muži

Jeden psy odháněl kopanci, druhý vyrazil na pomoc dodávkou

17. května 2023 17:55 , aktualizace 17:55

Napadení Záchrana života Zvířata

Partner článku – Alfa Tactical


     Dnešním nejsledovanějším případem byl bezesporu případ napadení holčičky dvojici rotvajlerů v Holýšově, které skončilo vážným zraněním dívky. O případu jsme informovali již ráno a nyní přinášíme další podrobnosti tohoto děsivého případu.


Život desetileté Sofinky zachránili dva pohotoví muži

     Včera kolem sedmé hodiny večer nedaleko areálu betonárky v Holýšově skupina dětí potkala dvojici rotvajlerů, psa a fenu, kteří z objektu utekli. Nejprve vše vypadalo nevinně, psi si s dětmi hráli a nechávali se hladit, pak je ale podle všeho něco vydráždilo a oba zaútočili na teprve desetiletou Sofinku z Ukrajiny.

     Oba psi dívence velmi ošklivě potrhali nohy, přičemž minimálně jedna z ran na stehně dokonce odhalila kost. Mimo to dívka utrpěla i další zranění, například na rukou.
     Vše ale mohlo skončit daleko hůře. Holčičce podle všeho zachránili život dva muži, z nichž první ji přiběhl na pomoc a snažil se je kopáním odehnat, načež druhý do psů najel dodávkou, dívenku popadl, vtáhl do auta a vyrazil vstříc přivolaným záchranářům.
     Podle mluvčí policie byl zachráncem, který psy od Sofinky odháněl kopy, muž narozený v roce 1961, zachráncem s dodávkou pak muž narozený v roce 1973.

     Sofinka byla po útoku letecky transportována do Fakultní nemocnice Plzeň, kde prodělala operaci a je zde nyní hospitalizována.

     Psi byli na útěku až do dnešního dopoledne, kdy byli díky pomoci tří mužů odchyceni v obci nedaleko Holýšova.

     Podle vedení obce psi z objektu, který mají v noci střežit, utekli již po několikáté a nejedná se ani o první případ, kdy někoho napadli. V zimě měli totiž napadnout a pokousat jiného psa i jeho majitele, kteří byli na procházce. Místní obyvatelé proto mají pochopitelně strach.

     "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a prověřují veškeré okolnosti případu,“ uvedla tisková mluvčí policie.


     

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.