Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Dramatická záchrana kobylky

Vyděšené zvíře propadlo do jímky a začal boj s časem

23. prosince 2022 09:52 , aktualizace 11:20

Hasiči Záchrana života Zvířata

     Včera vyjížděli hasiči ze stanice Nepomuk a místní dobrovolná jednotka do Ždírce zachránit kobylku, která se propadla do metr a půl hluboké jímky.

     Majitelé kobylky, shodou okolností oba veterináři, neměli o existenci této jímky ani tušení. Celou situaci komplikovala i skutečnost, že otvor, v němž se kobylka nacházela, nebyl nijak velký a nebylo tedy vůbec snadné dostat pod ni úvazové smyčky. "Hrálo se o čas, majitelé ještě před naším příjezdem podali zvířeti uklidňující prostředky. My jsme poté s majiteli konzultovali každý krok, včetně toho, že jsme jímku zaplavili vodou, aby byla kobylka alespoň trochu nadlehčena. Voda byla samozřejmě naše, tedy čistá a měla teplotu garáže, kde stála cisterna, z níž jsme vodu čerpali," uvedli nám hasiči.


     Po několika pokusech s různými typy úvazů a směrů, kudy by šlo kobylku vysvobodit, se záchrana nakonec podařila a zvíře mělo pouze povrchové zranění u zadního běhu. O jeho další rekonvalescenci se již majitelé samozřejmě postarají. 

Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.