Foto Video

Záchrana života v poslední chvíli

Hlídka pátrající po mladistvé dívce ji našla na mostě nad železniční tratí

pondělí 20. června 09:51 , aktualizace úterý 21. června 09:11

Sebevraždy Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     V pátek 10. června krátce po čtvrté hodině odpoledne přijali policisté z obvodního oddělení Dobřany oznámení ze strany zdravotnického personálu Psychiatrické nemocnice v Dobřanech o útěku mladistvé pacientky.
     Policisté propátrali blízké i široké okolí léčebného zařízení, ale bohužel bez kladného výsledku, asi po hodině od nahlášení ale projížděla hlídka Chotěšovem, který je vzdálená sedm kilometrů od místa útěku, kde uviděli dívku stojící na mostě nad železniční tratí.


    Dobřanští policisté ihned zareagovali a začali s mladou dívkou komunikovat a vyjednávat, přičemž zároveň zajistili zastavení vlakové dopravy. Dívka byla viditelně silně rozrušená a chtěla ukončit skokem svůj život, dokonce v jedné chvíli zcela přelezla železné zábradlí, ale policisté správně zareagovali a přemluvili ji k návratu zpět na bezpečnější stranu.
     "Po několikaminutovém vyjednávání se policistům podařilo dívku přemluvit, aby slezla z betonové zídky mostu. Této situace policisté využili, přiblížili se k dívce, zachytili ji a zabránili tak dalšímu neuvážlivému jednání," popsala tisková mluvčí policie s tím, že policisté předali dívku zdravotnickému personálu a i nadále se zabývají veškerými okolnosti případu.

Video PČR


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.