Foto Video

Duky svůj boj o život bohužel prohrál

Záchranáři páníčka zachránit nemohli, takže veškerý svůj um, znalosti a vědomosti věnovali jeho nejlepšímu příteli

2. února 2021 20:40 , aktualizace středa 3. února 11:00

Nehody Záchranáři Záchrana života Zvířata

Partner článku – Autosalon Dajbych

Aktualizace: Pes Duky bohužel po několikahodinovém boji se smrtí prohrál. Ukázalo se, že byla narušena mícha a navíc se ještě přidružilo i posttraumatické selhání. Děkujeme desítkám čtenářů za nabídku finanční pomoci i všem, kteří včera a dnes v noci o jeho život bojovali.

Původní článek

     Jsme velice rádi, že naši čtenáři patří mezi milovníky zvířat a články o jejich záchraně patří vždy mezi ty více sledované. Z tohoto důvodu jsme velice rádi, že vás můžeme seznámit s partou profesionálních záchranářů a hasičů, kteří se rozhodli, že jediný, kdo dnes ve zcela zdemolovaném vraku přežil tragickou nehodu, bude žít dál a dali do toho naprosto vše.


     Dnes odpoledne jsme informovali o tragické dopravní nehodě u Všerub, při které na místě zahynul pětačtyřicetiletý páníček zlatého retrívra Dukyho. Toho těžce zraněného a zoufale plačícího bolestí z vraku vyprostili hasiči a postarali se o něj záchranáři. 

     Na místě bylo několik vozů záchranné služby, víc než bylo vzhledem k situaci potřebné k poskytnutí pomoci lidem, takže pomoc zvířeti zásah samozřejmě nijak nekomplikovala. Záchranáři zjistili, že Duky má dle všeho mimo jiné i zranění páteře, tedy je bezpodmínečně nutné ho na veterinu transportovat znehybněného ve vakuovém lůžku a tak jedinou možností transportu byl sanitní vůz. Samozřejmě nebylo možné použít sanitku nasazenou ve službě a na tomto místě je nutné poděkovat provozovateli soukromé záchranné služby Dopravní a záchranná služba s.r.o., Romanu Ciprovi, který zorganizoval okamžité vyslání své momentálně nepoužívané záložní sanitky s kompletním vybavením z Plzně. 

     Psa záchranáři po prvotním ošetření a infuzi upevnili do vakuového lůžka a transportovali ho na veterinární kliniku Kleisslova, kde na něj již čekala veterinářka.

     MVDr. Markéta Tučková zjistila, že jde o mladého, asi tříletého psa a Dukymu musela podat anestetika, aby obrovskou bolest zvládl. Poté následoval rentgen, který bohužel potvrdil diagnózu záchranářů, tedy frakturu obratle páteře, který nyní tlačí na míchu, což je zranění, možné léčit pouze operativně. Zřejmě jediný, kdo v České republice zvládne takto složitou operaci je pražská klinika Jaggy, s jejímiž specialisty MVDr. Tučková vše pečlivě konzultovala a společně se rozhodli, že takto mladé zvíře má šanci přežít a časem možná i běhat.

     Samozřejmě náklady na operaci a následnou léčbu Dukyho budou obrovské a půjde o desítky tisíc. Opět pomohli záchranáři v čele s Romanem Ciprou, okamžitě se na vlastní náklady ujali transportu Dukyho sanitkou s hydraulickým lůžkem do Prahy a dále přislíbili mezi sebou zorganizovat finanční sbírku. 

     Sanitka s Dukym vyjela z Plzně po páté hodině a ihned po příjezdu na kliniku v Praze si Dukyho převzal tým specialistů, kteří s ním po schválení ze strany pozůstalých po zemřelém páníčkovi okamžitě zamířili na operační sál.

     O tragické nehodě, při které byl Duky zraněn, jsme informovali v článku:

Ve vraku zemřel muž ve věku 45 let, druhému řidiči je teprve 18 let

Ve vraku zemřel muž ve věku 45 let, druhému řidiči je teprve 18 let

02. 02. 2021, 15:42, aktualizace 02. 02. 2021, 20:43

Muž zemřel na místě, jeho retrievera z vraku vyprostili hasiči a o jeho život nyní bojuje veterinář


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.