Foto

Nehody, agresivita, násilí na ulicích, ale i sebevraždy

Záchranná služba informuje o zvýšeném počtu výjezdů k nehodám či obětem násilných činů

středa 12. srpna 20:26 , aktualizace 20:30

Záchranáři

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Souběžně s příchodem vysokých teplot, tedy zhruba posledních čtrnáct dní, si záchranáři Zdravotní záchranné služby stěžují na zvýšený počet výjezdů. Na tento fakt média upozornil dlouholetý dispečer a dnes již mediální manažer ZZS Pk Vítězslav Sladký a uvedl, že počet výjezdů oproti dlouhodobému průměru vzrostl zhruba o dvacet procent. Podle něj se však překvapivě nejedná o kolapsy z horka, ale výrazně stoupl počet závažných dopravních nehod a také násilných činů. 
     Podle Víti zdravotníky nejvíc znepokojuje zejména nárůst násilí mezi lidmi. Jako nejvážnější příklad tohoto násilí vzpomněl nedávnou dokonanou vraždu v Kožlanech, o které jsme psali v článku níže a z pohledu záchranářů také doplnil, že se jednalo o nejzávažnější napadení poslední doby a doslova uvedl: "Čtyřiadvacetiletý muž zde naprosto brutálně napadl pravděpodobně železnou tyčí svého sedmačtyřicetiletého soka, jemuž způsobil devastující poranění hlavy."

Podezřelý zadržen a oběť zemřela v nemocnici. Doplněna aktualizace.

Podezřelý zadržen a oběť zemřela v nemocnici. Doplněna aktualizace.

07. 08. 2020, 20:08, aktualizace 12. 08. 2020, 20:02

Dnes odpoledne se na chatě pokusil jeden muž zabít druhého

      Podle záchranné služby vzrůst násilí mezi lidmi provázeno množstvím potyček a zraněných nejen v centru Plzně, ale po celém Plzeňském kraji. Jako problematické se podle záchranky dlouhodobě jeví nejrůznější ubytovny s množstvím cizinců, kde PČR i ZZS PK zasahuje i několikrát denně. 

     Víťa také upozornil na výrazně stoupající počet sebevražedných pokusů. Což bohužel můžeme potvrdit, u posledního případu dokonané sebevraždy mladého muže, jsme sami byli před pouhými dvěma dny a došlo k ní v centru Plzně.

     Krajští zdravotničtí záchranáři tedy opakovaně vyzývají veřejnost, aby se chovala zodpovědně a nehazardovala se svými životy.

Fotografie z posledních dnů

 Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.