Foto

Záchranná akce na věži plzeňského kostela

Ve věži katedrály svatého Bartoloměje v Plzni zasahovali hasiči i záchranáři

4. prosince 2019 13:00 , aktualizace 18:18

Hasiči Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

    Dnes před polednem došlo ke kolapsu staršího muže přímo na věži katedrály svatého Bartoloměje v Plzni na náměstí Republiky. Muž vyšel na kostelní věž, která je nejvyšší věží v Česku, zřejmě ale přecenil svůj zdravotní stav a v nejvyšším patře věže se mu udělalo špatně, měl vertigo a nebyl schopen pohybu.
     Na náměstí Republiky okamžitě vyrazili záchranáři i hasiči. Hasiči se záchranáři a s nosítky vyběhli na horu na věž, muži poskytli pomoc včetně kapačky a bylo rozhodnuto, že muž bude snesen za pomoci výškové techniky.
     Hasiči vyjeli s košem, kde byl i lezec, do okna nejvyššího patra věže a byli připraveni muže snést. Jeho zdravotní stav se ale začínal zlepšovat a po chvíli se rozhodl, že již dokáže sám sejít dolů. Hasiči se záchranáři tedy muže svedli dolů po schodech a zásah byl ukončen.


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!