Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Dvanáct hodin bezmoci a hrůzy

Stařenka po pádu nebyla schopna vstát ani si přivolat pomoc

15. prosince 2023 19:17 , aktualizace 19:17

Záchranáři

Partner článku – Ski klinovec


     Dnes ráno kolem půl deváté vyjížděla motorizovaná hlídka bezpečnostní služby Tuebor General Service řešit událost, kdy se žena obávala o život a zdraví své již starší maminky.

     Vyděšená dcera zavolala na dispečink bezpečnostní služby, že má strach o svou maminku, která jí již delší dobu nezvedá telefon. Dcera neměla možnost se sama jet do bytu podívat, a protože maminčin byt je střežený elektronickým zabezpečovacím systémem s kontrolou výjezdovou skupinou včetně vnitřní kontroly, má hlídka od majitelky svěřené klíče. Operátor hlídku seznámil se situací a vyslal jí provést kontrolu.

     Strážný po příjezdu na místo u bytu zazvonil a zjistil, že seniorka, o kterou měla její dcera obavy, je uvnitř bytu. Seniorka mu přes dveře sdělila, že po pádu leží na zemi, nemůže se zvednout a má strach, že znovu utrpěla mozkovou mrtvici, se kterou byla hospitalizována před několika týdny.
     Protože dveře nebylo kvůli klíči v zámku možné odemknout, strážný v rychlosti operátora seznámil se situací, a protože v podobné situaci jde doslova o každý okamžik, s jeho schválením dveře do bytu vyrazil.

     Uvnitř bytu nalezl silně vyčerpanou, dehydrovanou a vyděšenou stařenku ležící na podlaze. Ta se mu svěřila, že upadla, když si nesla pití, zranila se na noze a navíc se pořezala o rozbitou sklenici. Nic sice nenasvědčovalo tomu, že by žena opravdu prodělala mozkovou příhodu, ale vzhledem k jejímu stavu strážný na místo samozřejmě přivolal záchranáře.

     Ještě před jejich příjezdem se strážný od ženy dozvěděl, že na podlaze bezmocně ležela nekonečných dvanáct hodin. Strážný jí pomohl se posadit, dal jí napít a podle jejích pokynů jí sbalil léky a osobní věci, které by mohla v nemocnici potřebovat.

     Záchranáři si po příjezdu stařenku převzali do péče. "Ženu narozenou v roce 1938 jsme transportovali k ošetření do Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla nám tisková mluvčí záchranářů.
     Strážný mezitím přes dispečink dceru ženy informoval o situaci a byt s poškozenými dveřmi zajistil do příjezdu odpovědné osoby, která si ho převzala.

    

Ski klinovec

Největší lyžařsky propojený areál v ČR. Přes 31 km sjezdovek všech obtížností. 5 lanovek z toho 3 s oranžovou bublinou. Luxusní večerní lyžování na modré sjezdovce dlouhé 1,5km a s nejnovější lanovkou s vyhřívanými sedadly. Lyžařská škola s dětským parkem s posuvnými pásy v Jáchymově.