Foto

Zajíc jednoznačně vyhrál

Řidič zazmatkoval, strhnul řízení, vletěl do příkopu a zničil si auto

12. července 2021 13:16 , aktualizace 13:35

Nehody

Partner článku – Jídlonoš

     V sobotu před devátou hodinou ráno došlo v katastru obce Hlohová mezi Staňkovem a Hlohovčicemi k havárii osobního vozu. Dvaatřicetiletý řidič osobního auta značky Seat Leon jedoucí ve směru od Staňkova na Hlohovčice podle svých vlastních slov nepřiměřeně zareagoval na přebíhajícího zajíce, strhnul řízení vpravo a vjel za pravou krajnici, kde si o dopravní značku doslova ukrojil blatník, načež skončil v silničním příkopu.
     Zajíc, kterému se auto zcela vyhnulo, z místa nehody vesele odhopkal neznámo kam. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. 

Co v případě hrozícího střetu se zvěří radí řidiči sanitek?


     Zkušený řidič Zdravotní záchranné služby Martin Brejcha vysvětluje, jak se v takovém případě chovat - neuhnout ani o kousek - to je postup, jak jsou cvičeni všichni řidiči záchranky právě pro případ střetu se zvěří. "Řidiči jsou trénovaní, aby při střetu se zvěří neuhýbali, volant drželi rovně ve směru jízdy a s rozumnou mírou brzdili.
     Ve velké rychlosti střetu pravděpodobně nezabráníte, ale nedostanete smyk a neskončíte buď v kotrmelcích v poli nebo v horším případě čelně ve stromě, což by se v případě zbrklé reakce s největší pravděpodobností stalo. Střet se zvěří nezabíjí, ale náraz do stromu ano.
     Záchranná služba má právě s následky takových manévrů bohaté zkušenosti a sami nejlépe vědí, jak takové nehody dopadají."

 


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí