Zabránili sebevraždě teprve osmnáctileté dívky

Své problémy se pod vlivem drogy rozhodla vyřešit skokem z mostu

27. června 2018 10:18 , aktualizace 10:34

Drogy Městská policie Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     "Je tu holka a chce skočit z mostu!" na divné chování velmi mladé dívky na silničním mostě vedoucím přes železniční trať v centru Plzně u Prazdroje upozornil městskou policii muž, který jel náhodně kolem autem.
     Operační na místo okamžitě poslal hlídky z okolí. "Jako první byla na místě události hlídka ze Slovan. V ten okamžik dívka seděla na betonové římse a z mostu jí visely nohy směrem dolů. Podivné bylo její chování, kromě jiného si mluvila sama pro sebe, vypadalo to, jako kdyby byla pod vlivem alkoholu nebo drog a hrozilo, že by mohla skočit," popsala tisková mluvčí strážníků.
     Strážníci ze Slovan společně s kolegy z Bor, kteří dorazili o pár vteřin později, vyhodnotili bleskově situaci. Nepozorovaně se k mladé dívce přiblížili zezadu a stáhli ji z betonové římsy do bezpečí na chodník.
     "Dívka se pak rozpovídala, mluvila o svém trápení, byla ve špatném psychickém stavu. Hovořila o tom, že skok z mostu viděla jako dobré řešení své těžké životní situace a přiznala rovněž užití drog," doplnila mluvčí strážníků. 
     Přivolaná zdravotnická záchranná služba dívku po nezbytných úkonech převezla na psychiatrickou ambulanci do plzeňské nemocnice.
     Strážníkům za perfektně odvedenou práci a profesionální zákrok patří veliký dík.

     Během dvou měsíců jde již o druhý případ záchrany sebevrahů na tomto komplexu mostů v centru Plzně. I v minulém případě šlo o osobu pod vlivem drog a cizinec tehdy dokonce pokousal policejního vyjednavače:

Život sebevraha zachránili dva policejní vyjednavači

Život sebevraha zachránili dva policejní vyjednavači

03. 05. 2018, 21:03, aktualizace 03. 05. 2018, 22:53

Zfetovaný cizinec dokonce jednoho z vyjednavačů i pokousal

Foto ilustrační z případu sebevraždy na mostě generála Pattona

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.