Foto Video

Žhářský útok na auto starosty

Podívejte se na video, co provádějí dva zatím neznámí žháři

čtvrtek 22. září 13:08 , aktualizace 13:24

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V noci ze soboty na neděli třicet osm minut po půlnoci dva zatím neznámí žháři zapálili auto v Kozlovicích, což je obec v okrese Plzeň-jih ležící necelé tři kilometry od Nepomuku. Požár jako první zaznamenal majitel vozu, který jednak přivolal hasiče a zároveň zahájil hašení pomocí hasicího přístroje.

     Na místo okamžitě po nahlášení požáru vyjeli hasiči. "K uhašení vozu jsme použili vysokotlaký proud se smáčedlem, druhý vůz z přístřešku majitel odvezl z dosahu plamenů ještě než došlo k jeho zahoření," uvedl nám tiskový mluvčí hasičů a pokračoval: "Způsobená škoda byla stanovena na 200 tisíc korun a vyšetřovatel jako příčinu požáru potvrdil úmyslné zapálení."


     Od počátku bylo jasné, že motorový prostor vozu Škoda Fabia kdosi polil hořlavinou a poté zapálil, a video, které sami můžete vidět, to následně potvrdilo. 

     Mluvčí policie nám k případu uvedla, že policisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Poškození cizí věci a po pachateli intenzivně pátrají.
     Pokud k případu máte jakékoli informace, policisté je samozřejmě velice rádi přijmou.

     Vzhledem k tomu, že zapálené vozidlo patřilo starostovi obce Jaroslavu Tomkovi a o den později někdo počmáral vývěsku u obecního úřadu urážlivým textem vůči téže osobě, je velmi pravděpodobné, že útok souvisí s výkonem funkce starosty.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.