Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Zásah s neprůstřelnými štíty a samopaly v Plzni

Policisté muže obstoupili a pod hrozbou namířených samopalů podrobili osobní prohlídce

15. října 2019 17:33 , aktualizace středa 16. října 08:54

Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


     V noci na dnešek kolem jedné hodiny ráno se na policii obrátil muž s dívkou s obavami plynoucími z chování dalšího muže, který má jít pěšky ze Slovan do Koterova. Vše na Slovany, kde se oznamovatelé nacházeli, vyjela prověřit hlídka policie.
     Policisté se od lidí dozvěděli, že muž se chová divně, píše podivné sms a bohužel je ozbrojen pistolí. Samozřejmě okamžitě vznikla důvodná obava o život samotného muže, případně i o osoby, které může muž cestou potkat.
     Policisté se tedy museli připravit na tu nejhorší variantu a to zásah proti pachateli ozbrojenému střelnou zbraní. Na místo dorazily prvosledové hlídky, tedy policisté vybavení i samopaly, neprůstřelnými štíty a přilbami. Policisté vyslechli krátké instrukce velitele a poté vyrazilo několik hlídek po muži pátrat.
     Muž byl nalezen asi o dva kilometry dál, policisté ho bleskurychle obstoupili a pod hrozbou namířených samopalů podrobili osobní prohlídce, při které byla u muže vzadu za opaskem kalhot nalezena pistole Beretta 82. Policista muže odzbrojil a při prohlídce zbraně zjistil, že se naštěstí jedná pouze o plynovku.
     Muž se pak omlouval, své chování vysvětloval vypitým alkoholem, konfliktem s přítelkyní a tvrdil, že nic z toho čím vyhrožoval nemyslel vážně. Policisté u muže naměřili více než jedno promile alkoholu, na místo přivolali i záchranáře, kteří ho prohlédli a potvrdili, že je v pořádku po všech stránkách, tedy i té psychické.
     Zabavená zbraň nyní poputuje na balistickou expertízu, aby se prověřilo například, že na ní nejsou provedeny nepovolené úpravy a muž narozený v roce 1983 se bude zodpovídat z přestupku.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.