Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Rozsáhlý zákrok zásahové jednotky na náměstí Republiky

"Naběhli tam v kuklách, se samopaly a vytáhli ty chlapy z auta jako králíky," popsala zásah svědkyně

Autor: Karel Aleš pátek 24. května 11:35 , aktualizace 18:07

Drogy Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical


     Pořádný rozruch včera kolem deváté hodiny večer vyvolala policejní akce na náměstí Republiky v Plzni, během které zasahovali kuklami maskovaní příslušníci krajské zásahové jednotky v neprůstřelných vestách a se samopaly.


     My jsme tuto akci samozřejmě sledovali také, ale na žádost zasahujících kriminalistů z Národní protidrogové centrály jsme o ní včera ještě neinformovali, abychom nenarušili probíhající úkony trestního řízení. Nyní již můžeme vysvětlit, o co vlastně šlo.

     Tato akce byla součástí rozsáhlé realizace Národní protidrogové centrály proti výrobcům a distributorům pervitinu, která včera proběhla na území města Plzně. 

     Podle svědků na náměstí Republiky několik neoznačených policejních vozů u Dřevěné ulice zablokovalo černý vůz BMW, ze kterého pak policisté ze zásahové jednotky v kuklách a s dlouhými zbraněmi doslova vytáhli posádku.

     "Zablokovali to BMW, naběhli k němu se samopaly, křičeli a vytáhli z toho auta dva chlapy, položili na zem, prohledali a pak je tam opřeli čelem o ohradu," popsala nám žena sledující celý zásah z protější autobusové zastávky.

     Následovala velmi pečlivá prohlídka auta, které pak policisté střežili až do jeho odvezení policejním odtahovým vozidlem. Kromě již zmíněných kriminalistů z NPC a krajské zásahové jednotky na místě pracovali i technici a OKTE (Odbor kriminalistické techniky a expertiz) Krajského ředitelství Plzeňského kraje.

     Současně s tím probíhala akce i na dalších místech, například na Roudné, kde podle našich informací proběhla prohlídka jednoho z domů.

     "Detektivové Národní protidrogové centrály s podporou policistů Krajského ředitelství Plzeňského kraje zadrželi v noci ze čtvrtka na pátek osm lidí.
      Šlo o organizovanou skupinu, která se podle zjištění police zabývala výrobou metamfetaminu z léčiv dovážených ze zahraničí a jeho následnou distribucí. V příštích hodinách se bude rozhodovat, zda budou obvinění vyšetřováni vazebně,"
uvedla nám k případu tisková mluvčí Národní protidrogové centrály s tím, že v této fázi trestního řízení nelze zveřejnit více podrobností. 

     Vzhledem k tomu, že jde o velký případ a podle našich zdrojů citelnou ránu drogovému podsvětí, budeme případ samozřejmě dál sledovat.


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.