Video

Zaútočil nožem na tři členy rodiny

Za těžké ublížení na zdraví seniorovi hrozí až 12 let

pátek 2. února 12:01 , aktualizace sobota 3. února 21:18

Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     K hádce s téměř tragickým závěrem došlo ve středu 31. ledna v podvečerních hodinách v bytě v Aši, kde po předchozí slovní rozepři měl senior zaútočit na 3 členy své rodiny s nožem v ruce. 

     Svoji ženu měl nejprve napadnout slovně i fyzicky a po chvíli na ni měl zaútočit s nožem v ruce, čímž jí způsobil vážná bodnořezná poranění v horní části těla.
     Jeho dcera a zeť chtěli ženě pomoci, a proto obviněný zaútočil s nožem i na ně. Žena utrpěla lehčí zranění na hrudníku, muž však utrpěl hluboké bodné zranění v horní části těla, které jej ohrožovalo na životě a vyžádalo si okamžité lékařské ošetření s leteckým transportem do Fakultní nemocnice v Plzni. Matka s dcerou byly také převezeny do nemocnice k ošetření.

     "Tentýž den byl šestaosmdesátiletý muž vyslechnut a převezen do policejní cely. O den později si vyslechl od kriminalistů obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Dnes budou kriminalisté podávat podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

    V případě prokázání viny hrozí obviněnému za těžké ublížení na zdraví na více osobách trest odnětí svobody na 5 až 12 let.

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.