Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Agresor řádil na nádraží a lidem vyhrožoval podřezáním

Zaútočit na hlídku se muži nevyplatilo, bylo to to poslední, co ten den udělal

Autor: Petr Novák sobota 30. března 11:20 , aktualizace 12:22

Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     Včera odpoledne po páté hodině agresivní muž prokopl dveře na veřejné toalety na Centrálním autobusovém nádraží v Plzni na Husově třídě a překvapeným lidem na místě vyhrožoval posunkem naznačujícím podříznutí krku. Událost poté pochopitelně vyděšení lidé oznámili na tísňové linky a na místo vyrazilo několik hlídek.

     Jako první dorazili strážníci městské policie, kteří agresora nalezli již mimo budovu nádraží, právě když převrátil lavičku a vyhrožoval několika dalším lidem napadením. Muž však na výzvu okamžitě reagoval pokusem udeřit strážníka pěstí do obličeje, což se mu pochopitelně nevyplatilo. 

     "Po příjezdu zaregistrovali strážníci před budovou nádraží muže, který odpovídal popisu, jak výhružně gestikuluje a verbálně napadá cizího muže se psem. Agresor byl vyzván, aby zanechal svého protiprávního jednání a od muže se psem odstoupil, ten se ale otočil směrem k hlídce a svůj útok zaměřil na jednoho ze strážníků, kterého se pokusil udeřit do oblasti hlavy.
     Hlídka agresora za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovala a byla mu přiložena pouta. Následně byl dotyčný odveden do prostoru haly, kde bylo zjištěno, že poškodil skleněnou výplň dveří na toaletách. U muže byla provedena dechová zkouška, která ukázala hodnotu 2,51 promile.
     Jednapadesátiletý muž se neuklidnil ani během řešení události. Vyhrožoval hlídkám fyzickou likvidací a újmou na životě. Ty samé výhrůžky potvrdil i oznamovatel události vůči své osobě před příjezdem strážníků, a to včetně obav o svůj život. Informace sdělil i muž se psem, kterého měl agresor napadat s tím, že si během venčení psa sedl na lavičku v parku, načež k němu bezdůvodně přistoupil agresivní muž, povalil lavičku vedle něho a začal jej verbálně napadat. V přiblížení na kontaktní vzdálenost mu zabránil mužův pes. Po zjištění všech skutečností byla na místo přivolána státní policie a agresor byl pro podezření ze spáchání trestného činu, předán policistům k dalším úkonům," podrobně nám popsala jednání muže mluvčí městské policie.

     Podle našich informací byl útočníkem místní bezdomovec, který má za sebou na tomto nádraží nebo v jeho okolí více konfliktů jak s obsluhou, tak i s cestujícími nebo náhodnými kolemjdoucími.

     "My jsme přijali oznámení o protiprávním jednání jednapadesátiletého muže v prostoru autobusového nádraží v Plzni. Muže jsme zadrželi a umístili do policejní cely. Následně policejní komisařka zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů nebezpečného vyhrožování, výtržnictví, násilí proti úřední osobě a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Věcí se policisté nadále zabývají," uvedla nám k případu mluvčí Policie ČR.

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.