Aktuálně Foto

Závěr demonstrace: Cirkusáci dali vodu psům demonstrantů

Demonstrace i krádeže, tohle vše provází pobyt cirkusu v Plzni

14. dubna 2018 18:03 , aktualizace neděle 15. dubna 13:06

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes před šestou večer skončila demonstrace "Protestní shromáždění za cirkusy bez zvířat".
     Demonstraci zahájilo pouze šest lidí s transparentem a s aktivisty diskutovalo pár návštěvníků cirkusu i samotní cirkusáci.
     Vystoupení cirkusu pak začalo na čas a jeho průběh demonstranti nijak nenarušovali. Po začátku vystoupení dorazilo ještě asi patnáct dalších demonstrantů, kteří chvíli diskutovali, pak se společně vyfotili a rozešli.

     Během demonstrace jsme však viděli i těžko pochopitelnou událost. V průběhu demonstrace si jedna aktivistka stěžovala městské policii, že v prostoru cirkusu pobíhá na volno pejsek. Strážníci tedy zaměstnance cirkusu požádali, aby si pejska uvázali, na což cirkusáci reagovali tím, že přinesli demonstrantům pro jejich psy mísu s vodou.
     Aktivistům se samozřejmě nelíbilo, že by jejich psi nedodržovali stranickou linii demonstrace a vzít si cirkusovou vodu svým psům zakázali. My i přítomní strážníci městské policie jsme viděli, že psi zájem o vodu měli a hlavy k misce natahovali, ale zákaz je zákaz a demonstrace je demonstrace, takže psi se napít cirkusácké vody nesměli.

     Na místě demonstrace byly po celou dobu přítomny hlídky státní i městské policie, ale důvod k zákroku po celou dobu nebyl.

     Cirkus v Plzni zažil nejen demonstraci, bohužel ale také rušnou noc, a to když v noci na dnešek do prostoru cirkusu vnikl zatím neznámý pachatel a pokusil se ukrást kanystry s naftou a také se vloupat do jedné z maringotek. Zloděj byl však vyrušen cirkusákem, který ho oděn pouze ve slipech hnal s baseballovou pálkou v ruce až sto metrů za prostory cirkusu.
     "K nahlášenému pohybu cizích osob v areálu cirkusu vyjíždělo dnes po čtvrté hodině ráno několik našich hlídek, ale osoby se na místě zajistit nepodařilo," potvrdila nám informaci cirkusáků mluvčí policistů.     


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.