Foto Video

Zboží si objednali a pak ukradli ze Zásilkovny

Gang nakradl mobily, elektroniku a oblečení za více než milion korun

pátek 28. ledna 14:20 , aktualizace 14:25

Krádež Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – T2 Reality

     Již na začátku prosince jsme v článku Zloděj se zaměřil na předvánoční zásilky informovali o vloupání do prodejnu Kamenictví a Květinářství u hřbitova v Chotěšově, kde je i výdejní místo Zásilkovny a PPL.
     Ukázalo se, že se jedná o jeden případ z celé série probíhající na Plzeňsku a Kladensku a cílem byla právě Zásilkovna.


     Policistům se pečlivým šetřením podařilo zjistit, že se jedná o práci organizované skupiny. "Dva šestadvacetiletí muži a jedna třiadvacetiletá žena si v loňském roce během měsíců září, listopad a prosinec nejprve přes pod jmény smyšlených kupujících internet objednali různé druhy zboží z několika e-shopů. Jako způsob doručení zvolili vyzvednutí na konkrétním výdejním místě jedné přepravní společnosti. Jako způsob platby uvedli platbu na dobírku, aby se vyhnuli nutnosti zaplatit zboží prodejci předem. Následně se na výdejní místa nacházející se na Plzeňsku a Kladensku vloupali a uložené zásilky odcizili," popsala tisková mluvčí policie s tím, že šlo převážně o mobilní telefony, značkové oblečení i obuv, spotřebiče do domácnosti a další elektroniku. Zloději ale kradli i další zásilky, než jen ty, které si sami objednali a přišli si tak například na kuchařku, pánský kulich, deskovou hru nebo těhotenské oblečení.

     "Celková škoda byla vyčíslena na částku přes jeden milion korun," doplnila mluvčí policie s tím, že díky operativnímu šetření, skvělé spolupráci s poškozenou přepravní společností a na základě vyhodnocených zajištěných stop se policistům podařilo zloděje vypátrat a zadržet.  

     Policejní komisař zahájil trestní stíhání obou mužů i ženy, které obvinil z pokračujícího trestného činu krádež spáchaného ve formě spolupachatelství a obvinění si z rukou kriminalistů převzaly ještě další čtyři osoby, které trojici při páchání trestné činnosti pomáhaly.
     Jeden z mužů byl nedávno za jinou majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen a v současné době si již odpykává trest odnětí svobody.

Foto a video PČR

 


T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.