Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Útočník z Plas Zdeněk H. byl dnes propuštěn z vazby

Přečtěte si obě verze, jak měl útok probíhat - podle napadených žen i podle obviněného útočníka

pátek 22. září 18:36 , aktualizace 20:04

Cizinci Napadení Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes byl z vazby propuštěn osmačtyřicetiletý provozovatel pouťového autodromu a dětského vláčku Zdeněk H., který je obviněn, že v srpnu na pouti v Plasích velmi surově zbil dvě Ukrajinky. Podle jeho obhájce již pominuly vazební důvody, tedy možné ovlivňování svědků.

     Zdeněk H. si tak na soud za trestné činy ublížení na zdraví a výtržnictví, ze kterých je obviněn, počká na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Video z 25. srpna, kdy kriminalisté Zdeňka H. přivádějí k souduCo se v Plasích odehrálo?

     Případ se odehrál kolem osmé hodiny večer v neděli 13. srpna v Plasích a došlo při něm k napadení a zranění dvou žen z Ukrajiny, které s dětmi vyrazily na místní pouť.

Verze napadených žen

     Čtyřiatřicetiletá Lilia a čtyřiačtyřicetiletá Tetiana navštívily s dětmi ve věku jedenáct let a dva roky kolotoče a poté se nedaleko posadily, aby si popovídaly. Podle Tetiany u nich zastavila starší Škoda Octavia s vozíkem a řidič se žen zeptal, zda jsou z Ukrajiny. Když obě ženy přisvědčily, muž poodjel, nechal nastartovaný motor, k ženám se vrátil, začal je vulgárně urážet a pak je napadl.
     Podle výpovědi starší ženy napadl nejprve ji, kdy jí třikrát udeřil pěstí do obličeje a cloumal s ní za vlasy, načež napadl mladší ženu, kterou začal také bít pěstmi do obličeje. Starší žena mezitím běžela k jeho vozu, aby sebrala klíčky a zabránila muži v odjezdu, a snažila se volat policii, měli ji ale napadnout dva další muži, kteří jí klíče vyrazili. Původní útočník pak nechal bezvládnou Lili s rozbitým obličejem ležet na zemi, sebral klíčky a z místa odjel.

Verze obviněného Zdeňka K.

      Obviněný muž tvrdí, že Ukrajinky mohly být opilé a on je prý pouze vyzval, aby mu uhnuly, že chce svou atrakci začít skládat. Došlo k hádce, kdy přesně nerozuměl, co mu obě ženy říkají, protože prý mluvily ukrajinsky. Poté mu prý jedna z žen měla vlézt do auta, on ji pouze vytahoval a během toho ho druhá z žen měla napadnout. Do toho se měl podle Zdeňka K. vmísit další, prý jemu neznámý muž, a poprat se s útočící ženou. Že by on Ukrajinky bil do obličejů popřel.

      Zdeněk H. však také vyšetřovatelům tvrdil, že proti Ukrajině nic nemá, že ji naopak podporuje a prý i sám měl za přítelkyni Ukrajinku. Tomu ale moc neodpovídají jeho profily na sociálních sítích, kde se naopak často a vulgárně proti Ukrajincům vymezoval. 


Následky konfliktu
     Starší žena z útoku vyvázla s podlitinami. Mladší žena dopadla hůře, utrpěla vážná zranění v obličeji, jako zlomeninu čelisti, zlomeninu lícní kosti a fraktury nosních kůstek.

 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.