Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Z více než sedmdesátiletých rodičů si udělali dealery

Právě teď skončilo mimořádné nedělní zasedání soudu, který rozhodoval o výrobcích drog zadržených před pár dny na náměstí Republiky v Plzni

Autor: Karel Aleš neděle 26. května 16:10 , aktualizace úterý 28. května 17:34

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Samozřejmě dál sledujeme případ výroby a distribuce pervitinu, jehož závěrečnou část, tedy takzvanou realizaci, mohli lidé ve čtvrtek večer vidět na náměstí Republiky v Plzni.

Vazba

     Dnes ráno v devět hodin přivezli kriminalisté z Národní protidrogové centrály šest obviněných k mimořádnému zasedání soudu Plzeň sever, kde se rozhodovalo o jejich vzetí do vazby.


     Po šest a půl hodiny dlouhém jednání rozhodla soudkyně, že všech šest osob bude stíháno vazebně, takže je kriminalisté rovnou převezli do Věznice Plzeň, kde si počkají na soud.
     Vzhledem k množství vyprodukovaného pervitinu jim podle § 283 Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí až dvanáct nebo dokonce až osmnáct let vězení.

Z více než sedmdesátiletých rodičů si udělali dealery

     Dnes již také můžeme uvést další podrobnosti. Jednalo se o dobře organizovanou zločineckou skupinu, která v Srbsku ve velkém nakupovala a do České republiky poté pašovala tablety s obsahem pseudoefedrinu. Z nich poté v Sedlci vyráběla pervitin, který dál distribuovala.

     Možná, že jste si všimli, že v původním článku jsme psali, že kriminalisté zadrželi osm lidí, ale dnes jich k soudu přivezli pouze šest. Není to chyba, dva lidé, kteří jsou vyšetřovaní na svobodě, jsou více než sedmdesátiletí rodiče jednoho ze šéfů skupiny. Jejich povedený synáček si z nich totiž doslova udělal dealery. Vyrobenou drogu skladoval u rodičů v mrazáku, a když překupník potřeboval pervitin, zavolal muž rodičům, který balíček mu mají vydat a kolik peněz za něj mají zkasírovat. 


Původní článek:

Rozsáhlý zákrok zásahové jednotky na náměstí Republiky

     Pořádný rozruch ve čtvrtek kolem deváté hodiny večer vyvolala policejní akce na náměstí Republiky v Plzni, během které zasahovali kuklami maskovaní příslušníci krajské zásahové jednotky v neprůstřelných vestách a se samopaly.

     My jsme tuto akci samozřejmě sledovali také, ale na žádost zasahujících kriminalistů z Národní protidrogové centrály jsme o ní včera ještě neinformovali, abychom nenarušili probíhající úkony trestního řízení. Nyní již můžeme vysvětlit, o co vlastně šlo.

     Tato akce byla součástí rozsáhlé realizace Národní protidrogové centrály proti výrobcům a distributorům pervitinu, která včera proběhla na území města Plzně. 

     Podle svědků na náměstí Republiky několik neoznačených policejních vozů u Dřevěné ulice zablokovalo černý vůz BMW, ze kterého pak policisté ze zásahové jednotky v kuklách a s dlouhými zbraněmi doslova vytáhli posádku.

     "Zablokovali to BMW, naběhli k němu se samopaly, křičeli a vytáhli z toho auta dva chlapy, položili na zem, prohledali a pak je tam opřeli čelem o ohradu," popsala nám žena sledující celý zásah z protější autobusové zastávky.

     Následovala velmi pečlivá prohlídka auta, které pak policisté střežili až do jeho odvezení policejním odtahovým vozidlem. Kromě již zmíněných kriminalistů z NPC a krajské zásahové jednotky na místě pracovali i technici a OKTE (Odbor kriminalistické techniky a expertiz) Krajského ředitelství Plzeňského kraje.

     Současně s tím probíhala akce i na dalších místech, například na Roudné, kde podle našich informací proběhla prohlídka jednoho z domů.

     "Detektivové Národní protidrogové centrály s podporou policistů Krajského ředitelství Plzeňského kraje zadrželi v noci ze čtvrtka na pátek osm lidí.
      Šlo o organizovanou skupinu, která se podle zjištění police zabývala výrobou metamfetaminu z léčiv dovážených ze zahraničí a jeho následnou distribucí. V příštích hodinách se bude rozhodovat, zda budou obvinění vyšetřováni vazebně,"
 uvedla nám k případu tisková mluvčí Národní protidrogové centrály s tím, že v této fázi trestního řízení nelze zveřejnit více podrobností. 

     Vzhledem k tomu, že jde o velký případ a podle našich zdrojů citelnou ránu drogovému podsvětí, budeme případ samozřejmě dál sledovat.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.