Foto

Žena močila u pomníku "Díky, Ameriko!"

Strážníka pak chtěla udeřit taškou

16. května 2018 15:52 , aktualizace 15:59

Alkohol Městská policie Napadení Záchytka

Partner článku – Delta Plzeň

     Nově zrekonstruovaný pomník "Díky, Ameriko!" na Americké třídě v Plzni bohužel láká i různá individua, která se neštítí opravdu ničeho.
     Operační strážník městské policie obsluhující městský kamerový systém si dnes v ranních hodinách všiml ženy v podnapilém stavu, která si přišla ulevit a bez ostychu a rozpaků vymočit na chodník u památníku.
     Operační strážník ihned vyslal k místu hlídku, které se podařilo ženu zastihnout ještě u pomníku. Ta se začala rozčilovat, že si přece může močit kde chce a kdy chce. Žena nebyla schopna kontrolovat své chování, hrubě urážela kolemjdoucí a ohrožovala svůj život i zdraví, bylo tedy rozhodnuto o jejím transportu na záchytku.

     Když toto rozhodnutí strážníci ženě sdělili, začala být agresivní, přičemž chtěla z místa během řešení přestupku odejít. V tom jí strážníci samozřejmě zabránili. Žena nejen, že neuposlechla výzev městského policisty, ale dokonce se po strážníkovi, který se postavil před ní a chtěl jí uklidnit, ohnala taškou, kterou ho chtěla udeřit do obličeje. Její agresi museli nakonec strážníci zklidnit pomocí donucovacích prostředků.
     "Hlídka s  vozidlem pro převoz podnapilých osob, kterou si strážníci na místo přivolali, devětatřicetiletou ženu převezla na záchytku. Po vystřízlivění se bude žena zpovídat strážníkům z přestupkového jednání," uvedla tisková mluvčí městské policie.

Foto: MP

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.