Foto

Žena napadla nožem devětasedmdesátiletou babičku

Útočnici a další dva pachatele během čtyř dnů vypátrali policejní psi

6. září 2018 09:10 , aktualizace 13:17

Napadení Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

Žena napadla nožem devětasedmdesátiletou babičku

     K prvnímu případu došlo ve středu dne 29. srpna v ranních hodinách v Mariánských Lázních, kde 25letá žena měla bez zjevných příčin fyzicky napadnout devětasedmdesátiletou matku svého přítele.
     Na ženu, která je nemohoucí, měla obviněná opakovaně zaútočit nožem, přičemž se poškozená proti bodnutí chránila rukama. Posléze měla ženu shodit z křesla na zem a nožem ji bodnout, přičemž jí měla navíc vyhrožovat újmou na životě. Když devětasedmdesátiletá žena volala o pomoc, utekla pětadvacetiletá žena z bytu pryč.
     Při následném pátrání po ženě bylo nasazeno značné množství sil a prostředků. Do akce byl povolán také policejní psovod se služebním psem Garritem. Ženu se poté podařilo vypátrat psovodovi a psovi Garritovi v bezprostřední blízkosti místa činu. Ženu poté policisté zadrželi a převezli na policejní služebnu.
     Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetileté ženy z Mariánských Lázní, kterou obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Za své jednání může být v případě prokázání viny odsouzena k trestu odnětí svobody až na deset let.

Napadl muže nožem před jeho synem

     Další případ se odehrál ve čtvrtek dne 30. srpna v Nové Roli. Na policejní linku bylo přijato oznámení, že v Nové Roli se nachází v cizí zahradě neznámý muž, a když ho chtěl soused upozornit, že tam nemá co dělat, vytáhl na něj nůž a pak z místa utekl.
     Na místo byla vyslána operačním střediskem policejní hlídka z místního obvodního oddělení. Ta na místě vytěžila oznamovatele, který uvedl, že ve vedlejší sousedovic zahradě bylo slyšet praskání větví a podezřelý zvuk. Proto se šel se synem podívat co se tam děje.
     Na místě uviděl neznámého muže, který nebyl majitelem zahrady. Na otázku co tam dělá, však muž z místa začal utíkat pryč a poté vylezl na blízký ovocný strom. Když k němu přišel oznamovatel společně se svým synem, ze stromu seskočil a na staršího muže zaútočil s nožem v ruce.
     S nožem máchal kolem sebe, a když ho chtěl poškozený muž odstrčit, škrábl ho nožem na ruce. Následně z místa utekl pryč. Na místo byl mimo jiné povolán i policejní psovod se služebním psem.
     Pes jménem Wigo ihned na místě zachytil pachovou stopu pachatele u nedalekého kolejiště před chatami. Tu sledoval po kolejích směrem na Božíčany, dále přes křoví a pastvinu stále tím stejným směrem. Následně za železničním přejezdem odbočil přes příkop k další pastvině, kde ve křoví pod silnicí vyštěkal pachatele.
     Na opakované výzvy policisty, aby muž opustil úkryt, však nereagoval. Vzhledem k tomu, že byl muž ozbrojen nožem, použil policista služebního psa jako donucovací prostředek. Poté si na místě policejní hlídky zadrženého pachatele převzali a převezli na policejní služebnu. Služební pes Wigo následně označil ve křoví ještě nůž a batoh, který zde muž ukrýval. Policisté z obvodního oddělení v Nové Roli sdělili 44letému muži podezření ze spáchání přečinů Ublížení na zdraví ve stádiu pokus a Porušování domovní svobody. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Pes vyhledal ukradené věci i zloděje

     V sobotu dne 1. září v ranních hodinách přijali policisté na operačním středisku oznámení od ženy z Lokte, která slyšela u sousedů, kteří nejsou doma, řinčet sklo a zahlédla postavu běžet od domu. Na místo byly ihned vyslány policejní hlídky.
     Šetřením policisté zjistili, že se měl neznámý pachatel v Lokti vloupat do rodinného domu a rozbít přitom skleněnou výplň okna. Poté vnikl do domu, prohledal ho, odcizil odtud různé kuchyňské a drogistické potřeby a následně utekl.
     Na místo byl přivolán taktéž policejní psovod se služebním psem Adagem. Pes Adag ihned zachytil čerstvou pachovou stopu pachatele a začal ji sledovat do zadní části zahrady, kde nalezl rukavici pachatele a dále v keřích ukryté odcizené věci. Poté Adag dále pokračoval ve vyhledávání pachové stopy, která vedla několika ulicemi až k jednomu domu, kde byl spatřen muž odpovídající popisu oznamovatelky.
     Adag tak dovedl svého policejního psovoda až k muži, který měl na svědomí vloupání do rodinného domu. Muže policisté zadrželi a převezli na policejní služebnu. Zde si od policistů vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinů Krádež, Porušování domovní svobody a Poškození cizí věci. V případě prokázání viny může být potrestán odnětím svobody až na dva roky.

     Práce policejních psovodů a jejich čtyřnohých parťáků je velmi záslužná. To ostatně dokazují výše zmíněné případy. Za jejich úspěchy se skrývají nekonečné hodiny práce a výcviku, aby psovod a pes byli dokonale sehraní a v každé situaci si dokázali poradit.

    O jednom ze služebních policejních psů z Plzně jsme psali nedávno:

Zpoza mříží rovnou do služeb policie

Zpoza mříží rovnou do služeb policie

03. 09. 2018, 20:13, aktualizace 03. 09. 2018, 20:31

Se psem Bondem se osud nemazlil, ale dnes štěstím září a předvedl se i s policejním odstřelovačem

Foto: PČR

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.