Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Podařená dcerka vykradla matce účet v bance i trezor doma

Žena neváhala okrást vlastní maminku

14. prosince 2023 11:03 , aktualizace 11:15

Krádež

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Policisté nyní uzavřeli šetření smutného případu, kdy žena okrádala vlastní maminku a pachatelku obvinili ze dvou trestných činů.

     V srpnu pětadvacetiletá žena požádala svou matku o její starý, poškozený mobilní telefon, že by si ho nechala opravit. Telefon dostala, ale po jeho zprovoznění využila toho, že v něm její matka měla stále nainstalovanou aplikaci mobilního bankovnictví s aktivním přístupem.
     "Žena přes aplikaci vstoupila do internetového bankovnictví a měla tak přístup k bankovnímu účtu své dvaapadesátileté matky, a to bez jejího vědomí. Poté v rozmezí čtyř týdnů prostřednictvím internetového bankovnictví převedla v jedenácti případech finanční prostředky na svůj bankovní účet, čímž své matce způsobila škodu téměř 20 tisíc korun," uvedl tiskový mluvčí policie.

     To ale ženě nestačilo a když byla u maminky na návštěvě, z trezoru jí odcizila další peníze. Navíc z bytu odnesla detektor kovu, stan a spacák. Tímto svým jednáním pětadvacetiletá žena svou matku okradla o dalších přibližně 40 tisíc korun.

     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetileté ženy z Mariánských Lázní, kterou obvinili ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody až na dva roky," uvedl nám tiskový mluvčí policie.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.